У Харкові тривають заходи, щодо боротьби з розповсюдженням коронавірусу

23 Березня 2020
Цими вихідними у обласній державній адміністрації та в міській раді вирішували питання надзвичайної ситуації в регіоні та виділення додаткових коштів для захисту від коронавірусу. 
 
Обласна влада вирішила зібратися для обговорення ситуації в регіоні, щодо розповсюдження коронавірусної інфекції. Для керування ситуацією в області оголосили надзвичайну ситуацію регіонального масштабу. Поки що це не веде до кардинальних змін чи заборон, проте відтепер обласна влада у ручному режимі, самостійно може приймати важливі рішення для області.
 
В Харківській міській раді не погодилися з думкою губернатора, та запевнили, що у місті надзвичайної ситуації поки що немає до особливих розпоряджень міського голови чи Кабінету Міністрів країни.
 
Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови 
 Есть полномочия центральных органов власти, когда на центральном уровне будет принято решение, мы тоже отреагируем. Пока что всё работает так, как и работало.
В міському виконкомі зібралися для вирішення питання, щодо виділення додаткових коштів на боротьбу з коронавірусом. Зокрема, гроші потрібні на захисні засоби  медиків та апарати штучної вентиляції легенів.
 
Віктор Забашта керівник  “Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф”  
Необхідно нам придбати на сьогодні додаткові засоби захисту – костюми окуляри і маски на 16 мільйонів гривень, 1 мільйон масок і також обладнання –  апарати для дихання високого тиску ( 20 апаратів на 24 мільйонів), тобто 40 мільйонів потрібно, щоб підготувати медзаклади для людей з цією інфекцією.
20 апаратів штучної вентиляції легенів збираються закупити у Німеччині, таким чином мета – забезпечити у достатній кількості даним обладнанням лікарні міста  Також, в міськраді пообіцяли організувати безкоштовний підвіз медичного персоналу до місця роботи.
Ігор Терехов, перший заступник міського голови 
Мы сегодня составили логистику, мы сегодня составили толчки сборки, понимаем, как будем доставлять медиков к их рабочим местам, сотрудников коммунальных предприятий общественный транспорт будет довозить и спецтранспортом.
Чиновники радять всім харків’янам у разі поганого самопочуття чи підвищення температури звертатися терміново до сімейного лікаря, без необхідності не виходити на вулицю та користуватися індивідуальними засобами захисту – масками та дезінфікуючими засобами.
 
Анна Почапська, Макс Артамонов