У Харкові тривають урочистості з нагоди 100-річчя НАН України

5 Грудня 2018

100-річний ювілей святкує Національна академія наук України. З цього приводу на Харківщини відбувається низка заходів. Зокрема, у Харківській обласній філармонії відбулись урочисті збори. На заході побувала Ірина Дергоусова.

У органній залі обласної філармонії немає вільних місць. На святкування запросили як досвідчених, так і молодих вчених з наукових установ Харківської області. А їх на Харківщині чимало – у регіоні працює низка профільних інститутів та наукових центрів Національної академії наук України.

Національна академія наук 100 років тому була заснована у Києві видатним   вченим Володимиром Вернадським.  Три з 12 засновників академії наук були харків’яни.  Майже 25% усіх членів академії – також харків’яни. І сьогодні 27 академіків  і 34 члени-кореспонденти Національної академії наук презентуть харківську науку.

З визначною датою науковців від імені голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної привітав  її заступник Анатолій Бабічев:

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

100 років тому відбулася непересічна подія для тодішньої української держави – створення української академії наук. Я сьогодні маю доручення привітати від голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної. Внесок українських вчених, українських науковців, внесок харківських науковців – його не можна перебільшувати. Ми маємо державу, ми маємо науку, ми маємо промисловість саме завдяки існуванню чудових наукових шкіл.

Харківська облдержадміністрація на чолі з Юлією Світличною приділяє значну увагу підтримці та розвитку науки на Харківщині – підкреслив заступник керівника області.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Мені дуже приємно, що і команда обласної державної адміністрації і особисто голова Юлія Світлична приділяє увагу подальшому розвитку науки та її майбутньому. Саме тому сьогодні в залі присутні і молоді вчені, і учні Малої академії наук. Три роки поспіль харків’яни в Малій академії наук не залишають жодних шансів учням з усієї України. Ми на 30% по кількості переможців переходимо найближчі області і місто Київ.

Особливий внесок харківських науковців у розвиток вітчизняної науки підкреслив у відеопривітанні і глава НАН України Борис Патон, який очолює її більше ніж півсторіччя.

Не зважаючи на складні умови, наука в Україні розвивається – зокрема, виділяються фінанси, надаються нові приміщення, закуповується нове обладнання – відзначив голова Північно-східного центру НАН України Володимир Семиноженко:

Володимир Семиноженко, голова Північно-східного наукового центру НАН України 

Страну можно построить только на главном фундаменте – интеллектуальной деятельности, науке и создании технологий для экономики страны.

Понимание этого – это главное. И в Харькове это понимание есть.

И свидетельство этого понимания – это отношение к нам нашего руководства области, это отношение наших коллег на предприятиях, в образовании, в сфере культуры, агропромышленного комплекса.

Кращим науковцям були вручені почесні грамоти Харківської облдержадміністрації,  подяки очільниці області та відзнаки Національної академії наук України. На завершення урочистостей відбувся святковий концерт.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.