У Харкові стартує програма з підвищення цифрової грамотності в місті

31 Січня 2020

У Харкові стартує програма з підвищення цифрової грамотності в місті у рамках запуску національної платформи цифровий трансформації України “Дія. Цифрова освіта”. В одній з бібліотек міста пройшов перший урок.

Центральна  бібліотека Немишлянська району, що на  бульварі  Юр’єва.  Тут не лише читають книжки, а й отримують цифрову освіту.  Тренінг для людей страшого віку  проводять молоді спеціалісти. Тут навчають на лише вийти в інтрнет. В бібліотеці зізнаються – цифрова грамотність населення на низькому рівні.  Через це часто люди стають  жертвами шахраїв.

Поліна Гусько, співробітник бібліотеки 

Сегодня у нас образовательное мероприятие для людей, которым важна цифровая грамотность. Кому интересно – всем, кто хочется научиться, мы живём во времена компьютера, всё началось с того, что зарплаты начали на карточку получать, а теперь уже и компьютером надо научиться пользоваться.

Працівники бібліотеки розповідають – до них часто звертаються  не лише за книгами, а й просять роз’яснити, як заплатити комунальні послуги через інтернет. Оскільки бібліотека має комп’ютери, то всі  пенсіонери йдуть сюди.

Марина Штефан, співробітник бібліотеки 

Было бы здорово, если на уровне государства сделать цифровую грамотность не только для родителей, а и для людей пожилого возраста, и для таких, как я, и для молодежи, это очень важно владеть цифровыми навыками.

Іван ходить до бібліотеки майже щодня –  переважно, щоб посидіти за комп’ютером, скористатися послугами інтернету.  Йому менше цікаве сьогоднішнє навчання цифровій грамотності, але певен – інформація зайвою не буде.

Іван,  користувач бібліотеки 

В основном  смотрю фильмы, очень люблю читать.

Пенсіонерка Тетяна наразі сидить з онуками, для того, щоб бути сучасною бабусею потрібні цифрова грамотність.

Тетяна

Не хватает мне знания компьютера, потому что бывает, что-то нажму и понимаю, что я сама не справляюсь, надо кого-то звать на помощь срочно.

На сьогодні є думка, що люди перестали ходити до бібліотек, проте тут цю думку не пітримують.

Ганна Обедіхіна,  співробітник бібліотеки 

Я не люблю Корда говорят, что люди не читают. Люди читают и читают много, просто форматы меняются.  Это может быть и электронная книга, у нас много книголюбов, которые приходят именно за ощущением книги. Многие приходят за новинками, хорошо сейчас формирует библиотечный фонд украинской книги, приходят за фентези, за приключенческими романами.

До речі, на сьогодні прийти і записатися до бібліотеки можна будь-кому, а не лише жителю района, де знаходиться бібіотека, як це було раніше.

Анна Почапська, Макс Артамонов.