У Харкові стартує Kharkiv Music Fest

21 Березня 2019

Розмальовані піаніно у торгових центрах, вишах, ресторанах і на вулицях запрошують харків’ян трохи пограти. Одне з таких піаніно у фірмовому стилі “Харків Мюзік фест” розташоване біля станції метро “Університет”. Ці арт-об’єкти, які є частиною міжнародного музичного фестивалю, вже полюбились жителям міста.

Достаточно круто, необычно. Разнообразия придает.

Я считаю, что это круто. Это привлечет к мероприятию.

Однак, розфарбовані піаніно на вулицях – це лише передмова перед двотижневим міжнародним фестивалем, який проходитиме в Харкові вже втретє.

Ігор Тулузов, співзасновник фестивалю Kharkiv Music Fest

Действительно, по-настоящему мощная, европейская страна с мощными музыкальными европейскими традициями. И эти традиции мы, действительно, хотим продемонстрировать, как свои возможности и привлечь к интеграционным процессам наиболее выдающихся исполнителей, которые приезжают к нам.

Харків’янам слід очікувати на 4 концерти класичної музики у залах Харківської філармонії та “Схід Опера”. На відкритті виступатимуть кращі музиканти України та виконавці Європи, які об’єднаються в єдиний унікальний симфонічний оркестр. За час фестивалю всі бажаючі зможуть насолодитись музикою барокко у виконанні всесвітньо відомого французького оркестру. А ще – побачити виступ найпопулярнішого молодого піаніста світу.

Станіслав Христенко, арт-директор фестивалю Kharkiv Music Fest

Джордж Ли, который играет на днях во Флоренции, потом играет в Лондоне. Второго апреля он играет в Харькове. 3 уже апреля он играет в Мюнхенской филармонии. И такого рояля, на котором этот пианист играет во многих других местах, его нет в филармонии, и фестиваль привозит специально из Киева новый рояль, для того, чтобы человек мог чувствовать себя, как в Лондоне и во Флоренции или Бостоне, откуда он, собственно, и приезжает.

Окрім концертів у рамках фестивалю будуть створені безкоштовні лекції та майстер-класи для всіх бажаючих. “Амадеус ток” – серія з п’яти лекцій, пройдуть 24, 26, 28 березня 3 та 6 квітня у філармонії за участі музикознавців з Києва та Харкова. А спеціально для дітей з музичних шкіл та консерваторій проведуть майстер-класи 24 березня.

Станіслав Христенко, арт-директор фестивалю Kharkiv Music Fest

Это будет уникальное событие, где будут в один день преподавать музыканты из 6 стран, включая Украину. Из Австрии, Чехии, Германии, Польщи, Грузии. Совершенно бесплатно.

Мета фестивалю – долучити всіх, хто навіть раніше не цікавився класичною музикою, до високого мистецтва та, звичайно ж, зробити Харків одним із найпотужніших культурних міст Європи.

Олена Павличенко, Макс Артамонов