У Харкові стартував проект «Схід-Захід разом»

11 Червня 2019

Національна спілка художників України розпочала мистецький діалог між двома українськими регіонами. У Харкові стартував проект «Схід-Захід разом», у рамках якого  відкрили виставку художника зі Львова, заслуженого діяча мистецтв Ігора Гавришкевича.

Яскраві барви, життєрадісна палітра і неповторний колорит Заходу України – у Харківському  Будинку художника відкрилася експозиція Ігора Гавришкевича «Код душі».

Ігор Гавришкевич, народний художник України

Я є такою емоційною людиною, і намагаюся усі події, усе, що я бачу у своєму житті, трансформувати у особисте бачення через свої емоції, щоб це не було звичайною копією дійсності, реальності, але ще трансформація реальності, як я це бачу, як я це відчуваю.

На експозиції представлені більше сімдесяти робіт автора.  Це картини різних серій та періодів. Художнику притаманні  умовно декоративні монументальні рішення, а також нахил до узагальнених і стилізованих образів, де переважають яскраві кольори.

Автор був запрошений до Харкова Спілкою художників України аби  розпочати мистецький діалог із художниками українського Сходу.

Віктор Ковтун, голова правління Харківського відділення Національної спілки художників України

Були думки, щоб поєднати, щоб частіше зустрічалися художники і зараз «Схід-Захід разом» через виставку «Крок душі» одного з кращіх художників не тільки Львова, але і України, нашого Ігора Степановіча Гавришкевича.

Автор експозиції з 1993 року почав працювати у Львівській Спілці художників України. Гавришкевич  був учасником п’ятдесяти виставок різного масштабу в Україні та за кордоном. Чимало його творів зберігаються у музеях не лише України, а й інших європейських країн, а також у приватних збірках. Крім того, художник є доцентом і викладачем  кафедри академічного живопису Львівської Національної академії мистецтв.

На відкриття експозиції привітати автора зібралися колеги як Сходу, так і Заходу.

Микола Деркач, викладач кафедри живопису Харківської академії дизайну та мистецтв 

Вы там на страже чисто украинских традиций, а мы их тут отстаиваем. Очень интересная выставка, интересная пластика, решение, наполнение, работы не повторяются, это очень художественно, потому что у нас можно по-разному, мы тут может быть видим немного серее, но эта цветоносность, эта пластика.

Ігор Мікула, художник, представник Львівської академії мистецтв

Щоб наша Академія, то такий ніби-то перший крок, то ми вибираємо із нашого товариства найбільш достойного, який має в собі ту енергетику, силу, шо художник дає в роботи, вона повертається і тут ми маємо ту енергетичну силу, яка і в роботах, і в людині.

Експозиція працюватиме до 10 липня.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.