У Харкові скоротили кількість ліжко-місць для лікування чорнобильців

30 Липня 2020

Представники чорнобильських організацій скаржаться, що змушені проходити лікування у частині диспансеру, яка не ремонтувалася та не відповідає нормам. Вони вважають, що через скорочення місць у лікарні чорнобильці не можуть отримати належної меддопомоги. Керівництво закладу говорить, що місць наразі всім вистачає.

Після того, як диспансер радіаційного захисту населення  почав приймати COVID-хворих, у медзакладі залишилось 90 місць для стаціонарного лікування чорнобильців. Представники громадських організацій  кажуть, що такої кількості ліжко-місць не вистачить аби надати лікування всім, хто  цього потребує. Чорнобильці вважають, що влада порушила норми Конституції, коли визначила диспансер одним з опорно-лікарняних закладів. Аби повністю повернути заклад у своє користування, чорнобильці написали відкрите звернення до обласної адміністрації та облради.

Анатолій Винник, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України»

Нам Кучер обещал, что, когда будет послабление они выйдут с предложением в Кабинет Министров, чтобы исключить из числа опорных наш диспансер. Будем требовать и обращаемся и в Генеральную прокуратуру и прокуратору области, и во все другие инстанции, уполномоченным с прав человека, чтоб все-таки нам диспансер передали под лечение в полном объеме.

Обурені чорнобильці й тим, що для лікування COVID-хворих відали частину диспансеру, в якій  за часів губернаторства Юлії Світличної і за її ж підтримки було зроблено капітальний ремонт. Зазначимо, що до цього востаннє ремонтні роботи тут проводилися ще в 90-х роках минулого сторіччя. Самі ж інваліди-чорнобильці тепер  вимушені отримувати медичну допомогу в корпусі, який не ремонтувався десятиліттями й не відповідає елементарним санітарним вимогам. Анатолій Винник говорить, що продовжити ремонт диспансеру мали в цьому році, проте  після  зміни обласної влади цього так і не трапилося.

Анатолій Винник, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України»

При Юлии Александровне Светличной была разработана проектно-сметная документация на продолжение ремонта. Документация была передана на проведение государственной экспертизы. И вот когда Юлия Александрова ушла, уже скоро год, а не могут провести экспертизу и провести тендер, и приступить к продолжению ремонта.

За словами директорки медзакладу Ірини Пирогової, поки що місць у лікарні вистачає всім. Нині там перебуває 61 чорнобилець. Пацієнтів з діагнозом COVID наразі 30,  четверо з них в реанімації.

Ірина Пирогова, директорка диспансеру радіаційного захисту

На данном этапе никаких конфликтов в больнице не происходит. Каждый в автономном режиме лечится и получает в полном объеме лечение. Конечно, пришлось сократить количество коек. Пока, на 90 коек у нас 61 пациент. На данном этапе мы чернобыльцев обеспечиваем полностью. Пациенты COVID тоже практически всем обеспечены. Если есть препараты, которые лечат сопутствующие заболевание и не входят в протокол, тогда пациенты приобретают.

Втім, не зважаючи на це, чорнобильці не задоволені умовами перебування у невідремонтованих приміщеннях диспансеру, каже Анатолій Вінник.

Світлана Сухомлин, Євгеній Карпенко.