У Харкові розпочався фестиваль польської та української музики

6 листопадаа 2019

Розвиток україно-польської співпраці у сфері мистецтва. У Харкові відсьогодні ювілейний ХХ Відкритий фестиваль польської та української музики імені Кароля Шимановського. На свято музики, яке триватиме чотири дні, завітали і гості з Польщі.

У великій залі Харківського національного університету мистецтв імені Котляревського музиканти готуються до відкриття фестиваля. Серед них – Єлизавета Ященко і Анастасія Пасечник. Вони – неодноразові учасниці фестивалю імені Кароля Шимановського:

Анастасія Пасечник, студентка 1-го курсу магістратури ХНУМ ім. І. Котляревського

Закончила школу 9 лет назад и участвовала каждый год в этом конкурсе, и как бы дало то, что я узнала многих польских композиторов, и мы играли много украинских композиторов, и как бы эти произведения очень расширили мой кругозор, помогли в техническим плане, потому что польские композиторы очень техничные произведения пишут, конечно, очень помогло.

Ліза Ященко, лауреат 2-го ступеню відкритого фестивалю польської та української музики ім. К. Шимановського

Фестивали помогли мне самоутвердиться, избавили меня от боязни сцены, потому что для меня это была огромная проблема, я все время выходила на сцену, меня трясло, у меня перехватывало дух, а с каждым годом мне становилось все проще и проще, и сейчас я сцены не боюсь.

Відкритий фестиваль польської та української музики  імені Кароля Шимановського заснували громадська організація «Харківське товариство польської культури» та дитяча музична школа №13 імені Коляди. Захід проводиться у нашому місті за підтримки  Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові. На відкриття прибув  Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський.

Януш Яблонський, Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові 

Это очередной конкурс, организованный вместе с городским советом Харькова обществом польской культуры и, конечно, музыкальной школы в Харькове. Конкурс, музыка объединяет всех людей, это Кароль Шимановский, который народился именно в  Украине, но он – тоже такой человек, который показывает, что надо искать того, что нас поляков и  украинцев объединяет, и музыка не имеет границ.

Фестиваль не випадково носить ім’я композитора Кароля Шимановського. Його життя та творчість нерозривно пов’язані з Польщею та Україною. Найвидатніший польський композитор 1-ї половини ХХ століття народився на Черкащині і перші музичні кроки робив в Україні. Саме Україна, не зважаючи на те що композитор жив та працював в багатьох країнах світу, назавжди залишалась в його серці. Тому у нашій державі щороку проводиться цей  захід. Музичним вітанням на відкритті став виступ одного з кращих польських піаністів сучасності Ярослава Домогави і  знаної далеко за межами Польщі солістки Іоанни Домогави.

Фестиваль – можливість юним музикантам проявити себе та підвищити свій професійний рівень.   За 20 років учасниками конкурсу стали понад 4 тисячі юних музикантів. Близько 300 дітей продовжили музичну освіту:

Зоя Колеснікова, директор дитячої музичної школи №13 ім. Миколи Коляди

Я думаю, что все эти фестивали которые мы проводим, они не только обогащают всех участников, потому что они прежде всего дают больше возможностей изучить польских авторов,  украинские произведения.

Фестиваль триватиме протягом чотирьох днів. Учасники змагатимуться у низці номінацій, зокрема – фортепіано, академічному вокалі та різних видах інструментів.  Оцінюватиме виступи юних музикантів журі за участі провідних музикантів – народних артистів та заслужених діячів мистецтв України.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.