У Харкові розгорівся конкурсний скандал під час відбору претендентів на посаду керівника театру

13 Січня 2022

Конкурсний скандал у Харкові. Комісія, яка визначатиме переможця на посаду директора російського драматичного театру імені Пушкіна, оскандалилась ще на першому етапі відбору. Про що йдеться – дивіться у нашому наступному сюжеті.

Російський драматичний театр імені Пушкіна вже другий рік залишається без керівника. Перші дивні речі з призначеннями у цьому закладі почались тоді, коли у Сергія Бичка, який на той момент очолював театр, закінчився контракт. Він успішно пройшов конкурс, але депутати облради не підтримали його кандидатуру.

Наталя Плотнік, депутатка Харківської обласної ради від “Блоку Світличної “Разом!”

І оця довготривала епопея з призначенням керівника продовжується і зараз. І нам стало відомо, люди стали телефонувати, звертатись за допомогою, як до депутатів обласної ради, і як до політсили, яка завжди стає на захисті культури, до нашої партії «Блок Світличної «Разом!», з тою проблемою, що сталася. На цьому тижні, а саме – проведення першого засідання конкурсної комісії з обрання керівника театру імені Пушкіна.

За підсумками розгляду, до наступного етапу було допущено лише троє з восьми осіб, які подали документи. Причини такого жорсткого «відсіювання» кандидатів були різними. Наприклад, Андрія Гапановича, який раніше очолював Харківський театр для дітей та юнацтва, один із членів комісії звинуватив у корупції.

Андрій Гапанович, кандидат на посаду директора Харківського академічного російського драматичного театру імені Пушкіна

Когда в театр, где я руководил, пришли работать актерами мои дети, супруга пришла работать. Нормально все произошло, комиссия областного совета указала мне на то, что возможен потенциальный конфликт интересов, и я подал заявление по согласованию сторон и спокойно ушел работать в актеры. Но почему то это все перевернулось с ног на голову, и вот так публично мне были предъявлены такие обвинения.

А засновницю і керівницю театру «Арабески» Світлану Олешко не пропустили до наступного туру конкурсу через відсутність сертифікату про володіння українською мовою.

ЦИТАТА:

Я, звісно, маю документи, які засвідчують, що я вивчала українську мову, але їх немає в переліку необхідних для подання на конкурс. Але в Харкові конкурси відбуваються саме так.

Перший незалежний український театр в Харкові незалежної України створила Світлана Олешко. 28 років театр є українським, україномовним театром, який весь цей час представляв українську культуру та український театр за межами країни. А виявляється, що Світлана не володіє українською і

Teatr ‘Arabesky’/ Театр “Арабески” не є театром! Ви серйозно?!

Дивний конкурс на посаду директора театру Пушкіна – єдину україномовну претендентку Svitlana Oleshko, випускницю філфаку (за фахом українська мова), авторку кандидатської роботи з української літератури, засновницю та режисерку суто україномовного театру знімають з конкурсу через … не доведене володіння державною мовою. Завіса. Нас всіх нудить.

Конкурсанти, яких безпідставно виключили з конкурсу, почали готувати позови до суду на конкурсну комісії і її членів, щоб захистити свої права, а також звертатись до депутатів облради.

Наталя Плотнік, депутатка Харківської обласної ради від “Блоку Світличної “Разом!”

Але ми розуміємо, що якщо в нас є судові провадження і їх зареєструють, то конкурс буде відстрочено, тому що якщо йде судова тяганина, ми не можемо проводити конкурс. І знову театр у нас буде без керівника деякий час.

Проте такий резонанс не дав спустити все на гальмах. Тож завтра конкурсна комісія збирається  додатково для перегляду своїх рішень.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков