У Харкові провели ярмарок вакансій для майбутніх медиків

6 Лютого 2020

У Харкові провели ярмарок вакансій для майбутніх медиків. Понад 2 десятки медичних закладів первинної ланки Харківської області презентували свої вакансії та розповіли потенційним працівникам про переваги роботи саме у них.

Кадрове питання у галузі медицини стоїть достатньо гостро, адже маленька зарплата та відсутність гідних умов для роботи відлякує спеціалістів. Щоб розвінчати всі міфи і вкотре довести, що сьогодні центри первинної медичної допомоги вийшли на новий рівень, для студентів-медиків організували ярмарок вакансій. Він став вже другим – перший відбувся у грудні 2018 року і тоді приніс позитивні результати.

Людмила Нємикіна, віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області

Пятигорская громада Балаклейского района залучила до себе сімейного лікаря, врача в 4 поколении, которые работают в городе Харькове и живут в Харькове. И тем не менее, человек после интернатуры уехал именно в Пятигорскую громаду где сегодня занимается семейной практикой.

Сьогодні понад 20 медзакладів зі всієї області презентували свої установи і розповіли студентам та інтернам про вільні вакансії. Головний лікар Центру первинної медичної допомоги Харківського району розповідає, взяли участь у заході, щоб набрати резерв спеціалістів, а також знайти лікаря-невролога.

Світлана Потапенко, головний лікар Центру первинної медичної допомоги №5 Харківського району

Людей очень много и не всем удобно ездить в город Харьков. И, конечно, когда у нас специалист рядом – это очень большое имеет значение. И подошел молодой человек, он доктор-невролог, закончил в 2019 году неврологию. Оставил нам свои контакты и уже на следующей неделе приедет к нам – мы будем обсуждать все вопросы и говорить о том, чтоб он оставался у нас работать.

Зацікавилась кількома вакансіями і Олена – лікар-інтерн 2-го року.

Олена Меломед, лікар–інтерн

В принципе, мне подошли несколько вакансий.  Понравился «Мамин Дом», они будут производить набор педиатров и Красноградский район – там хорошие условия и достойная заработная плата.

А от Владислав вже півроку, як працює сімейним лікарем у Балаклеї. Говорить – це робота його мрії. Спочатку було важко, але зараз він адаптувався.

Владислав Бойчик, лікар-інтерн

У Харкові важко знайти місце навіть у сімейній медицині, а там завжди знайдеться для молодого спеціаліста хорошая работа, дружній колектив. Всі ідуть на поступки і мене це підкупило. Я досвід ще маю такий маленький дуже і важко ще чимось поділитись, але набуваю досвіду, хочу стати кращим.

Посада сімейного лікаря сьогодні стала престижною, говорить директорка північного міжрегіонального департаменту Національної Служби Здоров’я Вікторія Мілютіна. Це пов’язано з покращенням умов роботи, а головне -системи оплати.

Вікторія Мілютіна, директорка північного міжрегіонального департаменту Національної Служби Здоров’я

Дуже змінилась роль сімейного лікаря, якщо ми в минулому році запитували, ким студенти хотять стати.  З 30 студентів 2 підняли руки, що хотять стати сімейними лікарями. Всі інші хотіли гінекологами, дерматовенерологами. Зараз змінилось відношення до профессії.

Такі ярмарки організатори планують проводити і надалі, щоб мотивувати студентів-медиків до навчання, адже кожен з них буде знати, що в подальшому матиме змогу на гідне працевлаштування.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.