У Харкові пройшов турнір з міні-футболу пам’яті Дані Дідіка

У Харкові пройшов турнір з міні-футболу пам'яті Дані Дідіка
27 Квітня 2018

Нагадаємо,  хлопець загинув під час  теракту біля Палацу спорту. Трагедія сталася у лютому 2015 року на «Марші Єдності». Мирну ходу активістів зупинив смертельний вибух. Два чоловіка загинули на місці, одинадцятеро отримали травми. Двоє підлітків, один з них – 15-річний Данило, померли у лікарні. Рідні, друзі та однодумці вшанували пам’ять хлопця.

Усміхнене обличчя Дані зустрічає кожного учасника та гостя. У турнірі грають чотири команди з назвами, які говорять за себе – «Друзі Дані», «Молоді патріоти», «Волонтери і активісти», а також «Ветерани футболу» – колектив із зірковим складом футболістів.

Легендарний воротар Олександр Горяїнов грає не на звичній позиції, а впевнено діє у центрі захисту. Його команда – у фаворитах серед тих, хто робить прогнози. Те, що пам’ять Данила Дідіка вшановують через спорт, вважає цілком доречним.

Олександр Горяїнов, ветеран «Металіста»

Наверное, спорт объединяет, причем всех – не только футболистов. Видите, играет и молодежь, и ветераны. Футбол объединяет, футбол – это жизнь, это всё.

Даня, як його називають рідні і друзі, був дуже активним – і у спорті, і у поглядах на життя. Батько хлопця говорить, що він просто обожнював футбол, навіть грав у дитячій команді «Металіста». Але на цьому не зупинявся, намагався встигнути всюди. На першому місці для нього завжди лишалися друзі.

Андрій Дідік, батько Дані

Он перед десятым классом хотел пойти в кадетское училище, уже несколько вариантов было, но он очень любил своих одноклассников, и понимая, что кадетское училище подразумевает то, что ему надо переехать в другой город, он все-таки сделал выбор в пользу одноклассников и не пошел.

Відомий співак гурту «Танок на майдані Конго» Олександр Сидоренко, більш відомий під псевдонімом Фоззі, грає за команду «Друзі Дані». Хлопця особисто не знав, але теж свого часу навчався в одинадцятій школі Харкова. Він охоче погодився взяти участь, бо певен – це не просто змагання.

Олександр Фоззі Сидоренко, співак

Мета цього турніру – аби зберігалась пам’ять про хлопчика, який загинув. Тому що чомусь хтось вирішив, що можна взривати дітей в Харкові. Ми мусимо пам’ятати, ця історія мусить лишитися назавжди, поки живий Харків. Щоб ми пам’ятали, що буває, коли люди просто перестають бути людьми.

Віталій – один з тих, хто був з Данею у той трагічний день на мирній ході. Каже, що довго ніхто не міг зрозуміти, що сталося. Навіть у «швидкій», коли їхав поруч з другом до лікарні, не вірилося, що все може скінчитися так. Вважає, що такі турніри треба проводити кожного року, бо Даня був неординарною людиною.

Віталій, друг Дані

Характер… Он был очень… Всегда на позитиве. Он никогда не грустил, всегда мог развеселить и рассмешить в любой ситуации. Было очень интересно и очень весело с ним.

Спортивний результат турніру виявляється передбачуваним – зірки з команди ветеранів виграють у фіналі, залишивши зі сріблом «Молодих патріотів». Збірна «Друзів Дані» здобула «бронзу». Андрій Дідік пишається однолітками сина.

Андрій Дідік, батько Дані

Они сами, у них у всех правильная позиция. Не надо ничего доносить. Это люди, которые со стержнем. Я вижу Даню среди них.

Нагадаємо, одразу після теракту у 2015-му було затримано троє підозрюваних. Але суд над ними ще триває. Наступне слухання призначене на 23 травня. Сьогодні Данилу Дідіку виповнилося б 19 років.

Ольга Жуковіна, Віктор Сєріков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>