У Харкові пройшов обласний педагогічний форум

28 Серпня 2018

Максимальний рівень заохочувальних виплат для педагогів та нові стандарти навчальних закладів області у рамках освітньої реформи “Нова українська школа”. Такі питання обговорили сьогодні на обласному педагогічному форумі, що відбувся в університеті Каразіна. Туди з’їхалися понад 600 освітян. Прийняли участь у заході і голова області Юлія Світлична та перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Цьогоріч обласний педагогічний форум зібрав понад 600 учасників. Це вчителі, керівники закладів освіти, представники відділів освіти з усіх районів та міст області. Значну частину обговорень присвятили питанням реформування освіти та, зокрема, реалізації «Нової української школи».

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Рік тому, вперше за 27 років Незалежності України, було прийнято закон про освіту, яким передбачено фінансування галузі на рівні 7% ВВП, а це більше ніж на армію. Вже відбулася передача на місця повноважень та відповідних фінансових можливостей щодо матеріально-технічного забезпечення шкіл. А сьогодні ми починаємо перший – змістовний етап реформи. Запускаємо національну ініціативу “Нова українська школа”.

Взяв участь у форумі і Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець. Він відзначив, що Харківщина, на сьогоднішній день, одна із кращих областей за якістю освіти.

Володимир Ковтунець, перший заступник Міністра освіти і науки України

Ідея нової освіти закладена в Закон України про освіту. Це академічні свободи педагогів та закладів освіти. Кожна школа сьогодні має право вибору: або реалізує типову освітню програму, яку розробляє Міністерство, або розробляє свою освітню програму. Від держави буде тільки одна вимога – досягти результатів, які прописані в державному стандарті та в законі.  І ми розраховуємо, що в Харкові буде найбільше таких свіжих, нестандартних ідей.

Торік в Україні стартував пілотний проект “Нової Української школи”. В ньому взяли участь 100 шкіл. 4 з них – в Харківській області. В них першокласників навчали за методикою Lego. Вона базується на використанні моделі реального світу і створенні предметно-ігрового середовища для навчання та розвитку дитини.

Олена Малоштанова, вчитель початкових класів

Безусловно, ощущаются изменения, даже в том, что дети не настолько скованы на уроках, они свободны, они не только принимают информацию, они участвуют в самом процессе обработки информации. Ищут что-то интересное, они взаимодействуют между собой.

Тамара Ткаченко, вчитель початкових класів

Новая украинская школа основана на том, что ребенок сам может исследовать объект, учитель подталкивает, учитель-вдохновитель. Дети сами могут выдвинуть проблему и решать эту проблему. Дети учатся исследовать.

Вже з першого вересня концепція Нової української школи запрацює у всіх школах області. А своєчасне фінансування та субвенції дозволяють забезпечити перехід на нові стандарти в усіх навчальних закладах області, говорить губернатор області. Крім того, з початку нового навчального року на Харківщині розпочнуть роботу ще 22 опорні школи. Всього в області їх стане 44.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Таких змін, яких зазнала сфера освіти в Україні, декілька років не було в жодній іншій сфері. І таку кількість і якість, яку показує на сьогоднішній день освіта, ми не сподівалися бачити ще два – три, або чотири роки тому. Тому маємо гарне підгрунття, є ще до чого прагнути. Наступні декілька років беремо собі за пріоритет розвивати і продовжувати такими ж темпами розбудовувати і зміцнювати освіту в Харківській області. Адже освіта в Харкові – це пріоритет.

Цьогоріч у Харківській області нова школа відкриє двері майже для 27 тисяч першокласників. Та зміни торкнуться не тільки учнів, а і педагогів. Для них з початку навчального року буде встановлено максимальний рівень заохочувальних виплат.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.