У Харкові пройшов марш за права людини KharkivPride

13 Вересня 2021

Марш за права людини KharkivPride пройшов у неділю. Це вже не перший прайд, що пройшов у Харкові. Цього ж разу акція вважається наймасштабнішою. Подробиці далі.

Головні вимоги учасників  KharkivPride – належне розслідування злочинів на ґрунті ненависті, рівний доступ до державних інституцій і освіта без буллінгу.

Анна Шаригіна, організаторка KharkivPride

Цей марш вже третій, минулого року автопробіг був відповідно до вимог нокдауну. Цей марш ми не змінювали вимоги, бо вважаємо, що ми не досягли мети, але ми сфокусувалися на вимозі розслідування злочинів на ґрунті ненависті, це і напади за сексуальною орієнтацією та тендерної ідентичності  – вандалізм побиття і буллінг і переслідування також. За минулий рік 20 таких випадків – закидували яйцями, намазували багном замок, обливали зеленкою, кров’ю.

Проте за словами Анни Шаригіною, слідство по жодному випадку не відкрито, бо йдеться про відсутність складу злочину, або характеризується, як хуліганство.

Територія, де формувалася колона, було оточена правоохоронцями. Вони за допомогою ручного металошукача перевіряли, чи немає у бажаючих приєднатися до ходи заборонених предметів. Колона пройшла від станції метро “Держпром” по проспекту Науки до станції метро “Ботанічний сад”. По обидва боки від колони йшли правоохоронці і їхали поліцейські автобуси, не дозволяючи стороннім наблизитися до учасників ходи.

Проте  відбувся інцидент провокації, коли агресивно налаштований чоловік почав вигукувати гомофобні гасла і спробував вирвати райдужний прапор. Але правоохоронці відтіснили чоловіка від колони. За оцінками організаторів, у марші взяли участь до 3 тисяч людей. За офіційною  інформацією правоохоронців учасників ходи було вдвічі менше.

Анна Почапська