У Харкові пройде театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук»

29 Травня 2019

Зануритись у театральне мистецтво. З 31 травня по 9 червня у Харкові, за підтримки Харківської облдержадміністрації,  відбудеться театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук».

Фестиваль, що об’єднує театралів і поціновувачів театрального мистецтва, з кожним роком набирає обертів. Цьогоріч у його програмі вже більше 50 заходів, які відбудуться протягом 10 днів. Театральний  фест проходитиме на різних локаціях.

Олег Яцина, начальник управління культури та туризму Харківської облдержадміністрації

Відкриття і закриття буде на базі університету Каразіна, фестиваль, який  підтриманий облдержадміністрацією, на який приїжджає чимало представників.  Це вже в черговий раз цей фестиваль проводиться, він має свою таку відносно довгу історію.

У рамках 5-го фестивалю відбудуться вистави, перфоменси, концерти, виступи поетів, майстер-класи, лекції, круглі столи. На нинішній захід окрім харківських театрів завітають колективи з різних міст України – зокрема, Одеси, Полтави, Луцька, Івано-Франківська, Херсона. Основна лінія фесту – сучасне, експериментальне театральне мистецтво мистецтво.

Яніна Зеленська, куратор фестивалю «Я і Села Брук»

До нас цього року долучилися також і державні театри. З такими не дуже звичними проектами, це інклюзивні проекти і це проекти драматургічні, куди залучені також непрофесійні актори.

Ще один напрямок фестивалю – дитячий. Зокрема, будуть представлені дитячі вистави і дитячі спектаклі, в яких дорослі актори гратимуть для малечі. Також у програмі будуть і заходи, розраховані на підліткову аудиторію, де діти підніматимуть проблеми, які їх турбують. Важливою програмою театрального фестивалю буде інклюзивна, у якій запропонують кілька вистав.

Аліна Богданович, керівниця ГО «Платформа театральних ініціатив»

Херсонський театр імені Куліша, який представить роботу «Віталіус». По суті це є така інклюзивна вистава про інклюзію, тому що актор, який грає у цій виставі, це Віталій Пронько, він людина з інвалідністю, який працює в державному театрі. І власне сама вистава – це теж вистава про людину з інвалідністю.

Низку заходів адресують меломанам. Зокрема, у програмі поетично-музичні вечори та гала-концерт за участі 5 харківських рок-гуртів, який відбудеться наприкінці фестивалю. Вхід на усі заходи фестивалю – вільний.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.