У Харкові презентували виставку живопису

29 Серпня 2019

Творчість як спосіб подарувати радість іншим. Відсьогодні у обласному центрі культури і мистецтва нова експозиція. Автор робіт – Карина Кучеренко, роботи якої неодноразово виставлялись в Україні і за кордоном, представила живописні роботи.

Карина Кучеренко, художниця, автор робіт

Для меня это просто радость, которую я приношу в жизнь свою, окружающих людей.

Так художниця Карина Кучеренко, яка в 21-й рік вже є членом Національного союзу художників України, і роботи якої неодноразово виставлялись за кордоном, говорить про свою творчість.  Образотворче мистецтво це для неї і хобі, і водночас стиль життя. Наразі дівчина навчається у Академії дизайну та мистецтв. Як художниця спілкується зі світом мовою живопису:

Карина Кучеренко, художниця, автор робіт

Это очень близко для моей души. Я очень люблю яркие цвета, краску, насыщенность, мне очень нравится, когда можно подойти к холсту и все выплеснуть, показать все свои эмоции.

Її надихає все, що оточує – йдучи по вулиці, можна побачити те, що спободається, або – навпаки і, відштовхнувшись від побаченого, у майстерні хочеться щось створити – ділиться Карина.  Серед улюблених тем – квіти та пейзажі. Останні – враження від мандрів – захоплюючись танцями, мисткиня чимало подорожувала:

Карина Кучеренко, художниця, автор робіт

Эту картину я написала в этом году, я побывала в Голландии, я увидела, собственно ее, как она выглядит, и меня впечатлило, как художницу, и мне захотелось это передать на холст. Я сделала акцент на башню и мост, потому что это их главные достопримечтальности.

Експозиція «Веселка світла» у обласному центрі культури і мистецтва – зріз творчості художниці за останні 4 роки – всього виставлено близько 20 картин. Карина Кучеренко використовує у своїх роботах основну кольорову гаму – говорить куратор виставки Таміла Педан. Створюючи живописні роботи, мисткиня працює у пастозній техніці:

Таміла Педан, провідний методист Харківського обласного центру культури і мистецтва, куратор виставки 

Це пастозна техніка олійного живопису, коли мажуть самими мазками, до речі, в деякому плані її картини можуть здатися трошки авангардними, але це пастозна техніка живопису і, варто звернути увагу, що вона деякі деталі не промальовує, а залишає їх трохи такими розбавленими, щоб надати своїм роботам якоїсь об’ємності, і коли дивишся спочатку на картину, здається, що ці образи, вони виринають начебто з туману.

Представлені  у експозиції картини якимось чином стосуються всіх пір року і це, каже куратор експозиції, можна розцінити, як звернення до різних стихій.

Художниця, за її словами,  наразі знаходиться у пошуку  – працює над новим творчим почерком. Побачити ж експозицію «Веселка світла» у обласному центрі культури і мистецтва можна до 22 вересня.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.