У Харкові представили творчість львівського художника

27 Лютого 2020

Творчість як синтез європейського та традиційного українського народного мистецтва. У Харківському художньому музеї презентували виставку львівського художника Володимира Лободи  «Гілея. Відлуння».

3 експозиційних зали, більше 40 робіт – це зріз творчості Володимира Лободи майже за півсторіччя. Український живописець, графік, скульптор, поет, один із яскравих представників українського андеграунду кінця 60-х –початку 90 –х років народився у 1943-му році. Свою долю пов’язав з кількома регіонами України – Львівщиною, Дніпропетровщиною, Харківщиною. З останньою, до речі, його пов’язує служба у Чугуєві.

Тетяна Борозенець, старший науковий співробітник Харківського художнього музею

Художник Лобода – такое ощущение, что он всегда боролся с тем прежним режимом, и он сам об этом заявляет, и рассказывал его зять, тоже художник, инициатор выставки Андрей Кись, что это человек с очень сильным резким характером. И, наверное, в некоторых работах его резкость, особенно в черной линии заметна, он ею как будто постоянно пробивает какую-то стену.

У ті часи, коли Володимир Лобода формувався як митець, потрібно було бути насправді сильною людиною, щоб мати сміливість  обрати свій власний шлях у мистецтві, а не творити, як тоді було прийнято,  «на потребу часу».  Більшість з представлених робіт створена у авангардному стилі. Це відлуння захоплення творчістю європейських митців, зокрема, відомої паризької школи. Шукаючи свій шлях у мистецтві, Володимир Лобода проявляє себе і як український художник. До того ж, намагається синтезувати європейське і традиційне народне мистецтво.

Тетяна Борозенець, старший науковий співробітник Харківського художнього музею

Ему природа Украины очень близка, ему важны люди – украинцы, ему важен внутренний мир и те артефакты, которые есть в нашем мире, в нашей стране.  Это диптихи большие из серии «Рядно», т.е. увлечение традиционным искусством – и вышивкой, и ткачеством.

Сила та потужність характеру митця відбивається у монументальних полотнах, на виставці, зокрема представлена чимала кількість диптихів, та розмаїтті тем та сюжетів – це і біблейська тема, і пейзажі, і філософські полотна, і ціла серія портретів, зокрема, і родинних.

Тетяна Борозенець, старший науковий співробітник Харківського художнього музею

Он потрясающий колорист, это видно во многих его работах, у него есть свой собственный иконостас, который он разработал для своего дома и практически произошла ситуация, можно сказать, даже мистическая – был небольшой пожар и часть вещей могла сгореть, иконостас остался цел и невредим.

Роботи митця зберігаються у  різних країнах світу. Познайомитись із творчим доробком художника можна до 16 березня у художньому музеї.

Ірина Дергоусова, Євген Карпенко.