У Харкові представили книгу

4 Жовтня 2019
У Харкові представили книгу із роботами українського художника Стаса Волязловського. На презентації у Муніципальній галереї побували і наші кореспонденти.
 

Стас Волязловський – український художник, перформансист та відеограф.
Працював в стилі, який сам визначив, як «шансон-арт». Одіозний митець, роботи якого були для нього способом відвертої розмови з народом, з його важкими долями та страхами. У січні минулого року Волязловського знайшли мертвим у власній квартирі. З того часу, його мати, всіма силами намагається зробити так, щоб спадщина сина не канула в лету. Більш за все жінка мріяла випустити книгу з роботами художника.  

 
Алла Волязловська, мати художника
Даже там ненормативная лексика, но я знала своего ребенка, знала откуда оно у него берется это настроение. Характер у него был не ровный, он был впечатлительный, переходил легко от хорошего настроения к депрессивному.  Очень много накопилось этого и мне хотелось книгу издать.
Півтора роки Алла Волязловська не могла знайти людей, які б допомогли їй втілити задумане в життя, поки не познайомилась з родиною Бориса та Тетяни Гриньових. Головною умовою того, щоб архів художника потрапив у фонд колекціонерів стало те, що на світ має з’явитися книга. І ця умова була виконана.
Борис Гриньов, колекціонер
Если мы сегодня стоим на этой выставке Стаса Волязловского фотографа – это такая добрая, мягкая фотография. Это дети… Она не причесанная жизнь, но она, такая, как он ее видел, он выбирал эти сюжеты и делал. Оно своеобразно, ну как в принципе и весь ар-брют. Это такое направление на грани фола.
Книга і справді розрахована на аудиторію 18+. Адже  проза та вірші у ній з нецензурною лексикою, а ще досить своєрідно ілюстровані.
Галина Федорець, представник видавництва 
Людина, яка була дуже талановита, не кон’юнктурна і щира – тут немає бруду, не дивлячись на те, що дуже специфічні малюнки. Немає бруду.  Не дивлячись на специфічний матеріал він дуже цікавий. За рахунок таланту, щирості і такого складного життя.
Книга виконана досить в незвичному стилі. Прикрашає її тканинна обкладинка, адже Стас Волязловський малював переважно на тканинах. Тексти і малюнки у книзі розмістили у зворотному хронологічному порядку. Зворотньою зробили і нумерацію сторінок.
Денис Ткаченко, дизайнер книги
Ми хотіли підкреслити, що людина не могла вибратися з ситуації у яку потрапила і те, що у нього у творчості і в житті вже стоїть крапка. От ми намагались це якось підкреслити. 

Окрім презентації книги також відбувся і круглий стіл з приводу мистецької спадщини Стаса Волязловського.
Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков