У Харкові пожежа в інженерно-педагогічній академії. Загорянню присвоєний підвищений рівень складності.

2 Серпня 2018

У Харкові – пожежа в  одному з корпусів інженерно-педагогічної академії. Вогонь охопив півтисячі квадратних метрів будівлі, що на Університетській, дванадцять. Пожежні присвоїли загорянню підвищений рівень складності. Ці кадри зняті просто у середмісті Харкова. На вулиці Університетській палає дах одного з корпусів Української інженерно-педагогічної академії. На місці працюють близько сімдесяти  пожежних. Задіяно дванадцять автоцистерн та чотири автодрабини.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС України у Харківській області

Це стара будівля. Внутрішні перекриття та перегородки, вони дерев’яні з пустотами. Це є проблема для гасіння. Бо вогонь розповсюджується по всім напрямкам.

На момент прибуття рятувальників людей у бідівлі не було. Чому сталося займання поки не відомо. Будівля, де відбулася пожежа є пам’яткою національного значення. Нещодавно до управління культури і туризму облдержадміністрації надійшла інформація, що там проводиться неузгоджений ремонт.

Олександр Костін, нач. відділу охорони нерухомої спадщини та музейної справи управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації

В деяких аудиторіях був зроблений ремонт. У нас є підозра, що ця прибудова, що вона була повністю зруйнована, а потім знову зведена без відповідних погоджень.

Станом на вісімнадцяту годину вогонь вдалося зупинити та локалізувати пожежу.  Одному з рятувальників знадобилася допомога медиків. Він отримав тепловий удар.

Чи могло проведення ремонтних робіт стати причиною пожежі та чи давало Міністерство культури України погодження на ці роботи нині з’ясовують.

Юлія Котелевська. Дмитро Поздняков.