У Харкові подорожчав проїзд у метро, трамваях та тролейбусах

7 Лютого 2019

Відсьогодні проїзд у метро подорожчав до восьми гривень, а у трамваях та тролейбусах – до шести.

У центрі Харкова, на мосту, на Клочковському узвозі активісти вивісили плакат, де висловили незадоволення щодо  підвищення тарифів на проїзд. Втім за дві години плакат прибрали комунальники. Власне, це не зняло обурення містян. Нагадаємо, рішення про підвищення тарифів на проїзд напередодні ухвалили на засіданні міськвиконкому. У міськраді збільшення тарифів пояснили зростанням мінімального рівня заробітної плати, подорожчанням електроенергії та запчастин. Лише метрополітен приніс збитків на понад 160 мільйонів гривень – звітують у міськвиконкомі.

Експерти Харківського антикорупційного центру наполягають – тільки за рахунок реклами можна  компенсувати витрати метрополітену на 120 мільйонів щороку.

Ігор Черняк, депутат Харківської міськради

Почему мы не можем покрывать убытки не за счет харьковчан, а за счет рекламы – я хочу ездить в чистом вагоне. И запуск е-тикета – пусть будут современные методы оплаты.

Депутати міськради наполягають – керівництво метрополітену неефективно використовує гроші харків’ян.

Дмитро Булах, депутат Харківської міськради

Є багато витрат, де метро «розпилює» гроші, пробачте, краде гроші – це замовлення, вибачте, при замовленні послуг охорони, прибиралень, рейок, дверних навісів, навіть при замовленні резинових ковриків. Метрополітен неефективно використовує гроші, відкидаючи більш дешеві пропозиції на користь своїх структур.

Містяни, які вже знають про підвищення тарифів на проїзд в метро, заздалегідь поповнили проїзні картки. Таким чином метрополітен додатково отримав 15 мільйонів гривень.

Мне кажется, это уже какой-то предел, потому что качество услуги ухудшается.

Я задумываюсь о том, чтобы больше ходить пешком уже. – А сколько ж мне будет стоить проезд, если я живу за городом – в 50 километрах.

Мабуть, менше буду кататись на метро.

Тим часом обласне відділення Антимонопольного комітету розпочало розслідування щодо нових тарифів у харківському метро.

    Оксана Кириченко, Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.