У Харкові обговорили успіхи України на шляху євроінтеграції

22 Лютого 2019

Сьогодні у Харкові відбувся круглий стіл на тему  «Місце нової України в архітектурі європейських інституцій». У заході взяли участь як провідні європейські, так і українські експерти.  Обговорили під час зустрічі  і тему майбутніх виборів в Україні.

У Харкові зібрались міжнародні експерти, аби поділитися думками щодо  успіхів України на шляху євроінтеграції. Майже 40 учасників, серед яких представники органів влади, дипломатичних кіл, науковці та політологи обговорили під час круглого столу місце нової України в архітектурі європейських інституцій.  Наразі увага європейських країн, зокрема, прикута до майбутніх виборів в нашій державі.

Керівник проекту ЄС «ПРАВО-Justicе» розповідає: політики часто висловлюють своє позитивне ставлення до євроінтеграції, втім  дуже важливо саме роз’яснювати всі переваги європейського вектора пересічним виборцям, говорить Довидас Віткаускас.

Довидас Віткаускас, керівник прооекту ЄС «ПРАВО-Justicе»

Показать избирателям, что значит европейская интеграция, что должно, поменяется в подходе государства, в подходе людей, какие ценности новые нужно приобрести для того, чтобы продвинуть страну ближе к европейским подходам. Я думаю, такой дискуссии мы обосновано должны ожидать в контексте предстоящих выборов.

Серед найбільших загроз для України експерти вбачають втручання у виборчий процес Росії. Провідний політичний експерт, виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда називає процес втручання у вибори  новою зброєю у гібридній війні.

Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики 

Ми і, справді, переживаємо непростий період у нашому житті і це правда, але, крім того, у нас є достатньо багато можливостей і дуже приємно, що наші колеги з Європейського Союзу, вони також нас підтримують і на експертному рівні і вони готові ділитися своїми знаннями і отримувати певні знання від нас.

Проведення відкритого діалогу між експертами Європейського Союзу та України сприятиме ще більшому налагодженню комунікації. На вибори до України прибудуть чимало іноземних  спостерігачів. Це посприяє проведенню виборів  виключно за вимогами чинного законодавства. Подібні ж зустрічі – це змога обмінятися досвідом та ідеями щодо подальшого співробітництва з європейськими партнерами.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.