У Харкові надзвичайники провели перевірку одного з навчальних закладів

11 Грудня 2019

Після нещодавної трагедії в Одессі, коли у полум’ї загинуло 10 людей Президент України Володимир Зеленський розпорядився перевірити стан протипожежної безпеки в усіх установах з масовим перебуванням людей, особливо це стосується закладів освіти. У Харківській області надзвичайникам належить перевірити кілька тисяч таких закладів, сьогодні на черзі був навчально-виховний комплекс імені Короленка.

У навчально-виховному комплексі імені Короленка навчаються діти із вадами зору. Будівлі, у якій розміщена школа понад 130 років, до того ж вона має дерев’яні перекриття. Сьогодні надзвичайники перевіряють стан пожежної безпеки у закладі. Інспектор фокусує увагу на наявності запасних виходів, плані евакуації та вогнегасниках.

Олександр Саченко, провідний інспектор ДСНС Шевченківського району

Пломба на місці, чека на місці. Також є перевірка, що вони пройшли технічне обстеження і вони справні. Вони раз на рік проходять технічне обслуговування. Ці вогнегасники придатні для гасіння пожежі.

Надзвичайники моделюють ситуацію: у школі счиняється пожежа.

Чергова одразу ж сповіщає надзвичайників, а учні та персонал негайно евакуюються з будівлі.

Сумская 50, школа имени Короленко – возгорание. Да, отправляйте машину. Внизу хранилище, первый этаж. Есть люди и дети. – Всім терміново покинути приміщення.

 

Через головний та два запасних виходи люди покидають приміщення після чого у дворі закладу проходить перекличка. Це робиться для того, щоб нікого не загубити.

У цей час до школи вже прибувають вогнеборці. Кілька хвилин підготовки і пожежні заходять до задимленого приміщення. Подекуди видимість майже нульова, в таких випадках надзвичайники користуються тепловізором.

Роман Качанов, заступник начальника частини з оперативного реагування 1 ДПРЧ

Він уловлює теплове випромінювання від пожежних, від їх балонів. Чим тепліший об’єкт, тим він буде білішим або червоним. Як би зараз тут був вогонь, він би був червоного кольору. Зараз ви можете бачити одяг пожежних, їх спини. Ми його використовуємо для того, щоб бачити добре.

Також за допомогою тепловізора пожежні можуть визначити двері, які охоплені вогнем. А поки рятувальники обстежують всі класи та коридори всередині, зовні організовиний штаб пожежогасіння.

Олександр Мироненко, майор служби цивільного захисту

При сложных пожарах организовывается штаб пожаротушения, который ведет учет всех, кто задействованы на пожаре. Полностью отслеживают все действия, во сколько, кто и что сделал. Полностью, все.

Евакуація людей з будівлі тривала рівно 9 хвилин. Рятувальники працювали близько 15. Начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям, станом пожежної системи школи та навчаннями в цілому задоволений, за виключенням кількох моментів.

Сергій Колосовський, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУДСНС України у Харківській області

У даному закладі робота проводиться. Не скажу, що тут все зовсім добре, маються тут порушення. Одне з них, яке кидається в очі – це горюче оздоблення шляхів евакуації. Що це таке – стіни обшиті пластиком, що забороняється правилами пожежної безпеки в Україні. Що стосується вогнегасників, пожежної сигналізації – це все в наявності.

Олександр Білоусов, директор НВК ім. Короленка

В свое время мы давали эти покрытия на экспертизу и нам дали заключение, что они не быстро воспламеняются и в свое время у нас было разрешение на их эксплуатацию, этих панелей.

Директор школи говорить – він готовий демонтувати пластикові панелі та для цього необхідно отримати кошти з обласного бюджету. Поки що ж за це порушення закладу загрожує штраф від 8 до 170 гривень.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.