У Харкові можуть запровадити карантинні обмеження

22 Жовтня 2021

У Харкові можуть запровадити карантинні обмеження, додаткові до діючих у «помаранчевій зоні», в якій на сьогодні знаходиться місто. Про це сьогодні повідомили в міськраді. Зокрема, вони будуть стосуватися роботи громадського транспорту. Як приклад наводиться досвід інших міст, де в транспорті пасажири займають тільки сидячі місця, а ті, хто їздять в часи пік, мають мати при собі сертифікат про вакцинацію, або негативний тест на Ковід. Остаточно це рішення мають ухвалити на найближчому засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій. Нагадаємо, від 21 жовтня в Україні діють нові правила міжобласних та міжміських перевезень пасажирів. Вони можуть їздити в потягах та автобусах лише за наявності сертифікату про вакцинацію або тесту на коронавірус. Втім, юристи вважають це порушенням прав людини.

Денис Ярославський, юрист

Если мы берем нормы международного права, то это полное нарушение международной конвенции по защите прав человека. Это стопроцентное нарушение. Это и нарушение Конституции Украины, которая дает право нам распоряжаться своей жизнью и определять, имеют ли право проводить над нами медицинские эксперименты.

Тим часом за минулу добу в Харківський області зареєстровано понад 1300 хворих на коронавірус, 18 людей померли. Загалом з початку пандемії в регіоні від Ковіду померли майже 4,5 тисячі осіб.