У Харкові можна було послухати класичну музику просто неба

3 Серпня 2020

У Харкові відбувся концерт під відкритим небом. У Саржиному Яру дитячий симфонічний оркестр виступив у межах проекту Kharkiv Music Fest.Послухати юних музикантів зібралися кілька десятків глядачів.

До Міжнародного дня дружби в Саржиному Яру зіграв дитячий симфонічний оркестр.  Концерт проходив у межах проекту Kharkiv Music Fest. Музиканти виконали кілька класичних композицій. Зокрема, прозвучали твори Чайковського,  Вівальді та Бізе. Загалом виконали сім творів найвідоміших композиторів.

Марія Горбонос, виконавча директорка KharkivMusicFest 

Сегодня весь мир отмечает день дружбы. И нам показалось очень символичным, чтобы в этот день мы добавили больше позитива, больше хорошего настроения и решили организовать такой спонтанный концерт. Пригласили друзей фестиваля, которые подарят хорошее настроение и хорошую музыку.

За словами організаторів, дитячий оркестр сформувався рік тому.  Наразі в ньому шістдесят учасників.

Оксана Потапова, художній керівник дитячого симфонічного оркестру Kharkiv Music Fest

Починалось з камерного складу. Ми вчили кілька творів, які потім успішно зіграли на сцені філармонії. 3 грудня відбувся перший великий концерт, коли діти зіграли з оркестром «Нова симфонієта». Це було щось нове – діти виступали разом з дорослими. І грали серйозну дуже увертюру Бетховена.

Десятирічна Анна Забеймах грає в оркестрі на скрипці. Дівчинка мріє почати сольну кар’єру.

Анна Забеймах, учасниця дитячого симфонічного оркестру Kharkiv Music Fest 

Мне нравится музыка старинных композиторов, она более лирическая. Я начала играть на скрипке в 7- 6 лет. Скрипка мне понравилась как струнный инструмент и она хорошо звучит.

Ще один учасник оркестру – одинадцятирічний Дмитро Тимохін Захоплюється творчістю Бетховена.

Несподіваний концерт зібрав кілька десятків глядачів.

Мы классическую музыку так не слушаем, больше – современную. Но, если вот так вот где-то, играют очень даже.

Очень нравится, очень приятно, когда приходишь отдыхать и слышишь такую музыку. Очень красиво играют.

Організатори анонсують: восени у межах фестивалю відбудеться кілька концертів. Однак, в якому форматі вони будуть проходити, залежить від епідеміологічної ситуації в країні.

Олена Верекомська, Євген Серіков.