У Харкові молодим кінематографістам вперше вручать премію імені видатного режисера Дмитра Головачова

13 Лютого 2020

«Один кадр – один фільм». У Харкові молодим кінематографістам вперше вручать премію імені видатного режисера Дмитра Головачова. Конкурс проводився в Україні вперше. На розгляд журі подали 25 коротких відеофільмів. Головна умова – зняти все одним кадром.

Молодим кінематографістам України вперше запропонували взяти участь у конкурсі кіно робіт, знятих одним кадром. Премію імені Дмитра Головачова запровадили на кафедрі медіакомунікацій Харківського національного університету імені Каразіна. Організаторка конкурсу Лідія Стародубцева зазначила, що проєкт унікальний і подібних конкурсів ще ніхто не проводив.

Лідія Стародубцева, організаторка конкурсу

Одно из условий этого конкурса – это снять фильм без единой монтажной склейки, одним кадром. Мы знаем прекрасно, что есть смонтированные фильмы, и с монтажом каждый человек может что-то сделать: ускорить, замедлить, повернуть и сделать более или менее сносное кино. Снять фильм одним кадром очень сложно.

Дмитро Головачов був видатним режисером та наставником для сотень студентів.  Він першим у Харкові почав створювати телевізійні вистави та першим у країні зняв телевізійний фільм. Після смерті Головачова викладачі кафедри медіакомунікацій вирішили започаткувати премію його імені. Кажуть, що таким чином не тільки вшановують пам’ять, а й допомагають молоді професійно розвиватися.

Макс Головачов, організатор конкурсу

Иногда мысль, которая была вложена в фильм, она была не очень хорошо донесена в силу того, что не у всех есть хорошая техника, не все могут себе позволить снимать полноценное кино.  Уже после подачи работ я разговаривал с людьми, которые хотели подаваться, но не смогли, уже были заявки и с Израиля, из Нью-Йорка, из Ванкувера.

На конкурс подали 25 робіт тривалістю до 3-х хвилин, в яких розповідається історія, створена одним кадром за законами драматургії. Майже всі фільми знімалися на непрофесійну камеру.

Ольга Будник, учасниця конкурсу

Мій коротенький фільм розповідає сучасну історію знайомства чоловіка з жінкою, які все своє життя жили в одному під’їзді, але зустрілися раптово у ліфті і зрозуміли, що вони подобаються один одному.

Олексій Сауленко, учасник конкурсу

Спершу було дуже складно, я не знав, як це зробити, але я це зробив, це був фільм про те, як дівчина випадково опинилася за екраном комп’ютера. Але потім я зрозумів перевагу такого фільму – його не треба монтувати. Ті просто його зняв і одразу показуєш.

До журі конкурсу увійшли провідні експерти, фахівці з теле- і кіномистецтва. За їх словами, тематика фільмів була вільною, проте майже всі студенти обрали складні теми.

Олена Григор’єва, член журі конкурсу

Це і булінг, травля дітей в школі, це і проблеми з наркотиками, це і проблема самотності, це і післявійськовий синдром, напруга в суспільстві, відношення молодих людей до цієї проблеми. Вони не боялися висловлювати свою думку.

Переможців нагородять грошовими призами. Окремою номінацією конкурсу є приз глядацьких симпатій. Церемонія нагородження відбудеться 14 лютого.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.