У Харковcьких лікарнях зайняті всі місця з потоковим киснем

19 Жовтня 2021

У Харкові зайняті всі місця з потоковим киснем. Пацієнтам відмовляють у госпіталізації, а міська рада називає це “політичною маніпуляцією”. Яка реальна ситуація у міста та області – дивіться у наступному сюжеті.

Харків’яни масово скаржаться на відсутність вільних місць у лікарнях. Вже майже тиждень у місті медики змушені «сортувати» пацієнтів при госпіталізації. До медичної установи забирають тільки дуже тяжких пацієнтів та й тільки – якщо знайдеться вільне місце. Люди вже не знають, куди звертатися по допомогу, дзвонять навіть київським волонтерам. Одна з них – Леся Литвин, яка очолює благодійний фонд.

ЦИТАТА:

Три звонка из четырех – из Харькова. Мест нет. Нигде. Никаких. Скорые не успевают приезжать. Иногда банально невозможно дозвониться. Сатурация – 30, сатурация – 20, Сатурация – 30. Никто не может помочь. Никакие деньги, никакие связи, никакие звонки. Система не справилась. Умирать придется дома.

Про те, що у Харкові закінчилися місця з потоковим киснем, вчора заявили у міській раді. Та вже ввечері на сайті мерії з’явилася новина, де цю інформацію називають “політичною маніпуляцією”. Проте міська рада, на чолі із Ігорем Тереховим, не спростувала заяву щодо завантаженості ліжок з потоковим киснем, а просто звинуватила невідомо кого у власній неспроможності забезпечити харків’ян вільними ліжками. Засновник проєкту “Поміч”, депутат обласної ради Володимир Скоробагач у своєму «Фейсбук» написав про те, що на гарячу лінію постійно звертаються люди з низькою сатурацією, які потребують кисню.

Володимир Скоробагач, депутат Харківської обласної ради

Наши медики работают на износ, ставят капельницы и делают уколы. Они следят за динамикой. Но пока не появятся места в стационарах и поликлиники не начнут выдавать концентраторы на дом, регион обречён. Сейчас вся Украина – на пике волны. За сутки – 538 летальных случаев. По этим показателям мы – вторые в Европе.

Та не зважаючи на тяжку ситуацію у регіоні, на понад 10 діб закривається завод, який постачає медичний кисень до лікарень Харківщини. Наскільки вистачить резерву – нині не відомо. За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної, відповідальний за наявність кисню в лікарні, в першу чергу, керівник закладу. Якщо раніше, в першу та другу хвилі коронавірусу, до забезпечення киснем долучалися волонтери та  благодійники, то зараз цим повинні опікуватися і менеджери лікарні та на вищому рівні керівництво міста та області, тобто питання мають вирішувати Ігор Терехов та Олександр Скакун. Як вирішують, бачимо по швидкості розповсюдження хвороби.

Вікторія Мілютіна, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ

 У нас ще в травні були затверджені такі критерії, що лікарня першої хвилі повинна мати певну кількість ліжок з потоковим киснем і певна кількість ліжок повинна бути розгорнута в відділені інтенсивної терапії. Враховуючи це, лікарня включається в мережу.

А тим часом за останню добу в області виявили більш ніж 1400 нових випадків захворюваності на Ковід. 27 людей померло.

Світлана Сухомлин