У Харківському зоопарку ведмеді нарешті впали в сплячку

16 Січня 2020

У Харківському зоопарку ведмеді нарешті впали в сплячку. Через цьогорічну теплу зиму сталося це набагато пізніше, ніж зазвичай.

Жанна Сівуха, прес-секретар Харківського зоопарку

За давніх часів вважається, що ведмідь залягає у барліг в середині грудня,
навіть існує свято – День ведмедя, яке відзначається 13 грудня і присвячене саме початку зимового сну.

Клишоногі мешканці Харківського зоосаду – а це 6 бурих і 3 гімалайських ведмеді – нарешті розташувалися у своїх зимових «квартирах». До цього ж вони були активними і готувалися до зимового сну. Восени головна мета ведмедів – жирування – тварини намагаються з’їсти поживні речовини, так би мовити, про запас, бо попереду – зима. А від поживності з’їденого залежить, як довго і міцно спатимуть тварини.

Жанна Сивуха, прес-секретар Харківського зоопарку

Серйозно підходять до цього правила не всі. «Відмінники» – це наші бурі ведмеді – Матвій, Соня і Глаша-  відповідально готуються до зими, поїдаючи в тому числі і м’ясо, а ось молодий ведмідь Вася більше любить хлібобулочні вироби. Як результат, жирових запасів до весни йому не вистачає, він погано спить, прокидається і з сердитим гарчанням вимагає їжу, у народі таких ведмедів називать «шатунами».

Готуються до зимівлі клишоногі ретельно – вони утеплюють свої барлоги, використовуючи для цього солому.  На одну зимову оселю йде до 8 тюків цього матеріалу. Цікаво, що природний утеплювач ведмеді вкладають у вигляді гнізда. А пози сну залежать від температури – коли жарко клишоногі сплять на спині, коли холодно клишоногі згортаються клубочком, немов коти. Важливо, щоб у період зимового сну у ведмедів була ємність з водою, оскільки вони іноді прокидаються і п’ють воду. Тож співробітники зоосаду стежать за цим. А також за дотриманням режиму тиші, оскільки сон у ведмедів дуже чуйний.

Ірина Дергоусова.