У Харківському районі звели та капітально оновили низку важливих об’єктів

10 Січня 2020

У Харківському районі у 2019 році збудували та капітально відремонтували низку соціальних об’єктів, зокрема, відновили лікарні у Безлюдівці, Південному, Мерефі та  Будах.  Про це повідомили у Харківській райадміністрації. Також завершено будівництво амбулаторії з житлом площею понад 300 квадратних метрів для лікарів у селищі Мала Рогань.  Її збудували в рамках реформи сільської медицини, за ініціативи та підтримки тодішньої голови області Юлії Світличної.

Тетяна Панська, завідувач амбулаторії сімейної медицини загальної практики села Мала Рогань

Новая амбулатория большая, с хорошими и светлыми кабинетами. Тут будут вести прием два врача семейных, будет работать дневной стационар, манипуляция, отдельный кабинет для прививок и будет кабинет «Здорового ребенка».

Також капітальний ремонт зробили в більш ніж двадцяти шкільних закладах Харківського району, які вкрай потребували оновлення. Реконструювали і дитсадок у Південному. Це стало можливим не тільки завдяки особистій ініціатві Юлії Світлияної, а й через вмілу кооперацію бюджетів різних рівнів. Тепер у садочку Південного з’являться 6 груп на 130 місць.

Олександр Брюханов, міський голова м. Південне

Свершилось то, что мы видим – поддержали и губернатор, и глава ради, выделили средства,  я благодарен Юлии Александровне и всем, кто поддержали проект. Это один из грандиозных проектов в Южном за 30 последних лет. У нас город молодой, всего 113 лет, молодые родители хотят детей, но некуда было водить, и видим, что сказка стала былью.

У Харківському районі не забували про модернізацію і об’єктів галузі культури. Тут  реконструювали бібліотечні філії, актові зали та Манченківській селищний клуб. Стару будівлю відновили, добудували глядацьку залу на 100 місць, оновили фасад, перекрили дах та встановили індивідуальне опалення.

Юлія Світлична

Добудова – актова зала, а вся решта була доведена до ладу. Тут долучилися три бюджети – обласний, районний і місцевий. Залучаємо всі можливості, і якщо ми долучаємо міжнародні кошти до інших проектів, то у нас з’являється можливість фінансувати інші об’єкти. Тут, в Манченках і дитячий садочок реконструйовано, і амбулаторію, і освітлення.

Уряд розпочав реформу децентралізації шість років тому,  тоді були внесені зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України.

У Харківському районі об’єднались чотири громади: Мереф’янскька, Пісочинська,  Роганська та Циркунівська.   Ми поспілкувались з головою Мереф’янської  ОТГ, який зазначив нові напрямки розвитку інфраструктури.

Наразі у Мереф’янській громаді будують дошкільний заклад «Сонечко». Дидсадок  вкрай потрібний місцевим жителям, адже  500 малюків не мають змоги потрапити до дошкільних закладів через брак місць. Спільними зусиллями бюджетів різних рівнів громада будує садочок.

Веніамін Сітов – голова Мереф’янської обєднаної територіальної громади

У нас идет строительство детского садика «Солнышко», так нам необходимого, потому что у нас сегодня дефицит детских мест в дошкольных учреждениях, больше 500 детей мы не можем принять сегодня. Больше 150 детей мы сможем разместить, проектно-сметная документация на 39 миллионов.

У 2018 році з обласного бюджету було профінансовано майже 10 мільйонів, у 2019-му – понад п’ять мільйонів, садочок планують відкрити вже цього року.

Не обійшли увагою і спорт, біля школи  встановили новітній  спортивний майданчик та розпочали будівництво другого – біля медичного ліцею.

Веніамін Сітов – голова Мереф’янської об’єднаної терbторіальної громади

Мы построили спортивный комплекс, что туда вошло: футбольное поле, универсальное поле, беговая дорожка, тренажеры и воркаут. В рамках первой школы, в которой мы площадку построили в этом году, завершили это, были деньги на универсальною полностью площадку. 1,5 миллиона нам тоже было выделено из областного бюджета,  огромное спасибо и у нас тесно шла работа и идет работа с областью на благо людей и мы ценим эту поддержку.

Реформа – це не тільки додаткові бюджетні кошти на місцях, а й велика відповідальність.  У Мерефі бюджет на 2020 рік складає вісімдесят шість мільйонів гривень.

Веніамін Сітов – голова Мереф’янської об’єднаної територіальної громади

Мы постоянно наращиваем доходную часть и этому очень большое внимание уделяем, мы сами еще администрируем сейчас, максимально стараемся с областной фискальной службой работать и администрируем поступления нам в бюджет. Что отрицательного можно сказать, что этих средств значительно не хватает, потому что мы на себя берем больше полномочий.

Як зазначив Веніамін Сітов, у цьому році запускають соціальний автобус  Мерефа-Харків, пільговий  контингент матиме змогу  їздити безкоштовно.

Веніамін Сітов – голова Мереф’янської обєднаної територіальної громади

Перевозчики коммерческие не будут возить льготников, потому что мы их не в состоянии, эти суммы, которые они у нас запрашивают, компенсировать.

Тільки сучасний підхід, кооперація бюджетів та грамотний менеджмент дає розвиток, нові робочі місця та нові об’єкти.

У штаті міської ради створили відділ благоустрою, співробітники якого вже ремонтують місцеві дороги та  освітлення. Відділ обладнали новітньою технікою, закупили грейдер, навантажувач та самоскид.

Веніамін Сітов – голова Мереф’янської об’єднаної територіальної громади

Просматриваем наш бюджет, смотрим, где эффективно, как его использовать,  не переплачивая кому-то.  Закупаем технику, создаем рабочие места – на сегодняшний день у нас 103 человека в отделе благоустройства работает, с нового года у нас в бюджете заложено 121 человек.

Марія Зайцева, Віктор Серіков