У Харківському районі проводиться реконструкція дитячого садочку

4 Квітня 2019

У місті Південне, що у Харківському районі продовжується реконструкція дитячого садочку та будівництво ще одного корпусу. Роботи розпочали наприкінці минулого року.

Реконструкція дитячого садочку та будівництво нового корпусу у Південному розпочалося у листопаді минулого року. Вже у грудні до міста завітала губернатор області Юлія Світлична. Тоді навколо неї зібрався цілий натовп батьків із дітьми, які в один голос говорили про необхідність додаткових місць у дошкільному закладі.

Мы нуждаемся в садике. У нас три поселка тут: Комаровка, Березовка и Южное, и мы все в одном садике.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Все мы учимся, все мы растем. Поэтому, у каждого должны быть одинаковые условия. И понимаю, что не может отсутствовать детский садик, тем более в таком развивающемся районе, который находится рядом с областным центром.

На момент візиту губернатора будівельники завершували зведення першого поверху нового корпусу дитсадка. Сьогодні, через 3 місяці, будівля збудована повністю. Нині там тривають роботи із прокладання мереж.

Михайло Хмарук, виконроб

Сейчас работы идут по прокладке инженерных сетей, электроосвещения. Закончены на 80%, в этом месяце планируем закончить. Прокладка сетей канализации тоже закончена уже. Сейчас начали прокладку отопления, тоже планируем закончить в этом месяце. И дальше будем заливать полы и отделочные работы – это штукатурка, шпаклевка.

Необхідність у додатковому дошкільному закладі в Південному була постійно, розповідає його директор Олена Вародова. Існуючий дитсадок розрахований на 75 місць, але фактично там навчалося у 2 рази більше дітлахів. Крім того, кімната для ігор, спальня та їдальня – все було у одному приміщенні.

Олена Вародова, завідувач Південноміського дошкільного закладу (ясла –садок)    

У нас были такие интересные кровати, похожие на комоды. Они выдвигались «лесенкой», в старших группах было 3 кровати, а в ясельной – 2. Это нам здорово экономило место. Когда-то давно у нас стояли стационарные кровати, они занимали практически всю площадь и детям недге было поиграть. А эти кровати стояли по периметру, убирались на время бодрствования детей и раскладывались только на дневной сон.

Новий корпус дитячого садочку розрахований на 7 груп, він буде з’єднаний із існуючою будівлею переходом. До речі, у ній розпочали реконструкцію. Тут повністю замінюють всі комунікації та змінюють планування приміщень.

Проект на реконструкцію старого дитячого садка та будівництво додаткового корпусу був розроблений ще у 2016 році, розповідає міський голова. Та втілити його в життя вдалося тільки через два роки завдяки особистій підтримці губернатора області Юлії Світличної.

Олександр Брюханов, міський голова міста Південне

Благодаря Юлии Александровне, губернатору нашему, были выделены средства и началось строительство. Корректировку внесли в проект, то что нужно было в соответствии сегодняшних норм и требований. И получилось у нас такое прекрасное здание.

Всі ремонтні роботи, як у новому корпусі, так і у тому, де триває реконструкція, планують закінчити  до кінця літа. А вже у вересні оновлений дитячий садок відкриє свої двері для дошкільнят.

Юлія Котелевська, Макс Артамонов.