У харківському притулку для тварин ввели незвичайну посаду – обіймач тварин

18 Лютого 2020

У Харківському притулку для тварин ввели незвичайну посаду – обіймач тварин. Обов’язки спеціаліста: дарувати кішкам і собакам турботу та ласку, а також допомагати кінологам в дресировці та адаптації тварин до спілкування з людиною.

Дев’ятнадцятирічна Катя стала першою в Україні офіційною обіймачкою тварин. Каже, працювати з чотирилапими мріяла ще з дитинства. Протягом останніх двох років була волонтером у Центрі поводження з тваринами, де навчилася дресировці та вихованню тварин. Пес на ім’я Буч – один з улюбленців Каті. Він потрапив до притулку три місяці тому. Тоді собака відмовлявся від їжі та не йшов на контакт з людьми.

Катерина, «обіймачка тварин»

Он полюбил обниматься очень сильно и это сейчас можно видеть. Потом он открыл для себя, что гулять тоже очень весело и классно, и теперь для него выйти на прогулку, тем более со знакомым человеком, это счастье.

До кожної тварини потрібен індивідуальний підхід, розповідає Катя. Деяким чотирилапим вистачає для адаптації кілька днів, а з деякими доводиться працювати і понад місяць. Все залежить від обставин, з якими тварині довелося зіштовхнутися раніше.

Катерина, обіймачка тварин

Мне нравится ощущение, что я причастна к чему-то для них очень важному. Для них вот эти все процедуры, жизнь в приюте, прохождение через недоверие и прочее – это очень тяжело. Мне нравится помогать им с этим справляться.

У притулку кажуть, що більшість собак надходить з промзон. Таким тваринам важко навчитися комунікувати з людьми.

Ольга Голубева, прес-секретар КП «Центр поводження з тваринами»

Вот это Пухличка. Ей год, она поступила к нам в декабре прошлого года. До этого она любила просто забиться в свою конуру, даже не запрыгнуть, а просто забиться и не выходить. Сейчас если ее позвать – она придет. Ее можно погладить и как оказалось, Пухля, несмотря на свои внушительные габариты, любит сидеть на руках.

У комунальному закладі відзначають, що найголовніше їхнє завдання – соціалізувати тварин. Після роботи з «обіймачкою» чотирилапі починають більше довіряти людям та легше адаптуються до нових власників.

Петро Полященко, кінолог КП «Центр поводження з тваринами»

Это желание, это интерес к жизни, в принципе, т.е. это не тусклый взгляд в потолок, а четкая концентрация на человеке, четкий интерес к человеку. Она просто хочет жить, она идет к человеку, она хочет взаимодействовать. Вот это называется пробуждение.

Фахівців з «обіймання тварин» в цьому році планують ввести і в інших притулках України.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.