У Харківському метрополітені провели навчання

29 листопадаа 2019

В Харківському метрополітені, на станції Південний вокзал цієї ночі гасили пожежу, рятували людей та ліквідовували хімічну небезпеку. Анна Почапська слідкувала за роботою пожежних та інших служб.

Анна Почапська – кореспондент

На годиннику час ночі, через декілька хвилин в Харківському метрополітені розгорнеться надзвичайна ситуація.

Вночі у Харківському метрополітені провели навчання. За легендою навчань, під час руху потягу від станції «Холодна гора» до станції «Південний вокзал», внаслідок короткого замкнення електропроводки у 3-му вагоні сталося загоряння.

Вогонь по горючим конструкціям швидко почав поширюватись по  вагону.

Машиніст потягу приймає заходи щодо виводу потягу до станції «Південний вокзал» для висадки пасажирів.

Черговою по станції вживаються заходи зі знеструмлення контактної рейки та евакуації людей з платформи по ескалаторам. Таким чином було евакуйовані 50 осіб. До гасіння вогню першими приступають члени добровільного пожежного формування метрополітену. Невдовзі  прибули перші рятувальні підрозділи.

На той момент площа пожежі складала 15 кв.м., приміщення станції і виходи мали задимлення. За інформацією чергової по станції у вагонах та на платформі станції залишились пасажири. Керівник гасіння пожежі організовує розвідувальну групу, яка спускається на станцію для проведення пошуково-рятувальних робіт. На платформи станції рятувальники знайшли і врятували 1-го постраждалого.

Через деякий час з платформи надійшла інформація про наявність підозрілих предметів невідомого походження, що потенційно містять небезпечну хімічну речовину. Для проведення хімічної розвідки на станцію метрополітену спустились працівники хіміко-радіологічної служби.

Вони встановили, що ємність з невідомою рідиною герметична. Далі хіміки помістили її у спеціальний контейнер і транспортували на поверхню для подальшої утилізації. Перед зняттям спеціальних засобів хімзахисту рятувальники повинні пройти деконтомінаційну – обробку у мобільному пункті деконтомінації.

На місці події був створений штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, котрий керував діями рятувальників та інших екстрених служб.( на улице видео берите)

Протягом 20 хвилин всі задачі, поставлені керівництвом навчань були виконані, пролунала команда «Відбій».

Олександр Волобуєв начальник Головного управління ДСНС України у Харківській області

Пожежі на об’єктах метрополітену характеризуються швидким розповсюдженням вогню, панікою серед людей, тому успішна робот залежать від метрополітенівців. В Історії метрополітену вже були трагічні випадки.

Для того, щоб відпрацювати сумісні дія декількох  рятувальних служб, і проводять подібні навчання. Тут особовий склад та техніка Харківського гарнізону ДСНС, Національного університету цивільного захисту України, Національної поліції, Патрульної поліції, Поліції південної Залізниці, Навчального центру оперативно – рятувальної служби цивільного захисту, медицини катастроф, «Червоний хрест» та комунальні служби.

Олександр Волобуєв начальник Головного управління ДСНС України у Харківській області 

В історії Харківського метрополітену були випадки, на щастя завдяки правильним діям вдалося уникнути наслідків,  ми зрозуміли, що навчання потрібно проводити, щоб відпрацювати взаємодію всіх служб.

Світова історія метрополітену налічує багато трагічних випадків, де жертвами ставали більше двохсот  людей одночасно. Основну пожежну небезпеку становить потяг, який перевозить в години “пік” до 250 осіб в кожному вагоні. Вагон вигорає буквально за лічені хвилини. Це тягне за собою небезпеку не тільки для пасажирів поїзда, а й людей, які знаходяться на станції.

Головний пожежний – роботі рятувальників дає  задовільну оцінку, чому завдання не виконанні на відмінно, будуть з’ясовувати, проте, наслідки пожежі ліквідували за 13 хвилин, це добрий результат – підсумовує навчання Волобуєв.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков