У Харківському історичному музеї відкрилась нова виставка

13 Жовтня 2021

«Харківська митниця: історія та сучасність». У Харківському історичному музеї відсьогодні нова виставка, приурочена до Дня захисника України. На відкритті побувала наша група.

Від металевого вагончика на кордоні – а саме такий вигляд мав митний пост Гоптівка 1992 року – до сьогодення Харківської митниці,  а це, зокрема, 8 сучасних митних постів, з яких пункт авіасполучення Харків-аеропорт, два залізничних, 3 автомобільних пункти контролю через митний кордон з Росією та так звані внутрішні митні пости. Виставка – наочна розповідь про історію створення і становлення Харківської митниці.

Руслан Мороз, в.о. заст. начальника Харківської митниці

Основним завданням, поряд з наповненням бюджету, це є боротьба з контрабандою та порушенням митних правил. Харківською митницею з початку року складено близько 400 протоколів про порушення митних правил на суму близько 45 мільйонів гривень. Найчастіше предметом правопорушення ми бачимо це наркотичні засоби, так звані товари народного споживання, це майже будь що може бути – від лікарських засобів, закінчуючи автотранспортними запчастинами.

Найчастіше контрабандисти приховують заборонені або незадекларовані речі у порожнинах та обшивці авто. Щоб виявити їх митники використовують спеціальні технічні засоби. Такі, приміром, як дзеркало для огляду важкодоступних місць, металошукачі. А ось це ультрафіолетовий прилад для перевірки документів. На перший вигляд звичайна іграшка насправді використовувалась ділками, як контейнер для перевезення наркотиків. Нерідко співробітники митниці затримають порушників, які намагаються вивезти культурні цінності.

Вікторія Буличова, головний зберігач фондів Харківського історичного музею

Культурні цінності – це та річ, яка об’єднує і діяльність музею, і також митної служби, тому що завдяки митниці, колекція історичного музею і музеїв України поповнюється різними предметами – археології, нумізматики, антикваріату – все те, що вилучається на митниці, як предмети контрабанди, які намагаються перевозитися через державний кордон, а митники цьому перешкоджають.

На відкриття виставки запросили студентів Харківського національного університету. У майбутньому вони стоятимуть на захисті економічної безпеки України – охоронятимуть її митні кордони:

Дар’я Іванова, студентка 3-го курсу Харківського національного економічного університету

У професії митника, напевно, мене приваблює дисциплінованість, також приваблює те, що митниця не стоїть на місці, є якісь перспективи та можливості, тому я вважає, що працювати на митниці – це досить-таки цікаво.

Загалом виставка, присвячена роботі Харківської митниці, складається з понад 40 експонатів. Познайомитись з нею можуть усі охочі протягом місяця.

Ірина Дергоусова, Дмитро Шаталов