У Харківському апеляційному суд розглядається справа стосовно смертельної ДТП на Сумщині

17 Січня 2019

Півтора роки тому в місті Лебедині Сумської області під колесами автомобіля, просто на пішохідному переході загинув п’ятнадцятирічний хлопець. Винуватцем смертельної ДТП виявився 23-річний Віталій Тимошенко. Суд виніс йому вирок, але досі ще хлопець за грати не сів. Розглядати справу продовжили у Харківському апеляційному суді.

Ігор Савченко, суддя

Обвинувачений Тимошенко 29 вересня 2017 року близько 22 години 40 хвилин, керуючи автомобілем «ВАЗ» зі швидкістю, яка перевищує дозволену швидкість руху в населених пунктах, на нерегульованому пішоходному переході не зупинився та при виникненні небезпеки для руху не вжив заходів до повної зупинки транспортного засобу, що призвело до наїзду на пішохода Шмалька.

Від отриманих травм неповнолітній хлопець помер. Винуватцю трагедії районний суд міста Лебедин виніс вирок у вигляді позбавлення волі строком на 5 років та позбавлення права керувати транспортним засобом на три роки. Не погодившись з таким рішенням, обвинувачений та прокурор подали апеляційні скарги. Прокуратура просить для Віталія 6 років ув’язнення.

Юрій Лук’яненко, прокурор

Під час судового розгляду, дійсно, вважаю, що судом встановлені фактичні обставини кримінального провадження. Але той термін покарання, який суд зазначив – 5 років позбавлення волі – я вважаю, що він є занадто м’яким.

Апеляційну скаргу прокурора адвокат обвинуваченого Тимошенко не підтримує, натомість, він просить свого підзахисного виправдати. Посилаючись на те, що пішохідний перехід, на якому трапилась трагедія для водія «ВАЗу» була непомітною.

В’ячеслав Осмоловський, адвокат обвинуваченого

Знак стоїть у зворотньому боці, розмітка була затерта. З цього боку знак стояв за розміткою. У правилах дорожнього руху сказано, що водій має керуватися правилами дорожньої розмітки та дорожніми знаками. Питання про те, що я там живу, я там знаю, я там їздив – це не є доречним.

Свою вину обвинувачений визнає частково.

Віталій Тимошенко, обвинувачений

Хочу попросить ще вибачення. Я понімаю, що у глазах потерпілої я, конечно, ніколи не буду вибаченим. Я не хотів таких наслідків.

На справедливе рішення суду чекають і представники «Національних Дружин» Харкова. Вони прийшли підтримати маму загиблого хлопця.

Анатолій Ольховик, представник організації «Національні дружини», м. Харків

Сумська область входить разом із Харківською у «Східний Терен». Тому ми не змогли залишити наших побратимів у скрутному становищі. Ми завжди вважали і будемо вважати, що наші громадяни, наші люди повинні отримувати допомогу та підтримку у любій ситуації.

Врешті-решт суддя виносить рішення – апеляційну скаргу обвинуваченого задовольнити частково. Вирок Лебединського районного суду залишається без змін.

Юлія Осадчук, мати загиблого хлопця

Втратити дитину, яка просто повертався по пішохідному переходу додому, не дійшов 100 метрів і якого убито – це велика трагедія. Дуже у мене горя багато.

Чи подавати касаційне оскарження, сторона потерпілого вирішуватиме. Вирок має вступити у дію після усіх стадій оскарження.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.