У Харківському аеропорту пролунали різдвяні пісні

22 Січня 2020

Відлуння новорічних свят пронеслось різдвяними піснями у Харківському аеропорту. Університет імені Каразіна святкує своє 215 річчя.

Студентський хор «Ad libitum» виступав у багатьох незвичайних локаціях міста Харкова: у торговельних центрах, метро, приміщенні вокзалу. Випробувати акустику співаки вирішили і у Харківському аеропорту.

Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету ім. В. Каразіна

Це цікаво, це красиво. Я не пам’ятаю, щоб колись у Харкові, та взагалі в Україні, університети виступали в таких локаціях. Ми, починаючи з листопада, коли університет був юридично заснований в 1804 році, ми розпочали цілу серію акцій на честь цієї події.

Розпочали виступ традиційно – зі студентського гімну.

Далі – заспівали «Щедрик» Леонтовича та різдвяну пісню «Коза».

Андрій Сиротенко, керівник студентського академічного хору “Ad libitum”

Це якось символічно. І нещодавно взагалі роковини, сторічні роковини відбувались саме зі створення цієї пісні Миколи Леонтовича. Тому, я думаю, з цієї нагоди так само можна було і заспівати. Це вихід на якусь таку велику аудиторію. Нові приміщення, нові відчуття, нові акустичні якісь умови.

Заспівати в аеропорту – це також можливість зустріти гостей Харкова та представити його культурним містом, говорять каразінці. І, звичайно, розказати про один із відомих вишів України.

Ілля, учасник хору

Хор – це такий тонкий інструмент, коли потрібно налаштуватись, коли потрібно відрепетирувати декілька разів. Навіть, коли ми плануємо свої сольні виступи, ми завжди репетируємо декілька разів у тій залі, де плануємо виступати.

Але в приміщенні терміналу співаки жодного разу не репетирували.

Яна, учасниця хору

Трудности, да, были. Потому что мы не знали, как будет звучать каждая партия, каждый голос. Нужно подстраиваться на ходу и наш дирижер Андрей Сиротенко, он стразу нас концентрирует, наше внимание на всяких мелочах. Было сложно, но мы справились, как обычно.

Виступ в аеропорту не останній виступ хору у незвичних локаціях.  Святкування 215-річчя університету закінчиться наприкінці місяця асамблеєю вчених рад.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.