У Харківській області зафіксовано 4 випадки захворювання на грип

26 листопадаа 2019

З настанням холодів збільшується захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. І хоча епідеміологічна ситуація на Харківщині наразі спокійна, вже зафіксовано 4 випадки захворювання на грип. Які віруси грипу атакуватимуть нас цьогоріч та що радять фахівці – дивіться у наступному сюжеті.

Харківська обласна інфекційна лікарня. Сюди привозять майже з усієї області тих, хто захворіли на сезонні недуги – грип та ГРВІ. Наразі у відділені на лікування 38 пацієнтів, у чотирьох з них лабораторно підтверджений діагноз сезонний грип A H3 N2. У решти захворілих ГРВІ, це переважно парагрип та РС-інфекція.

Валентина Маслова, асистент кафедри інфекційних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти

Класично сезонний, звичайний, не пандемічний, наші пацієнти знаходяться в середньотяжкому стані, без ускладнень близько 4 діб. Це жителі Харкова. Студенти, молоді люди. Вони з різних ВУЗів – студенти, вони не мали контакту між собою, викликали «швидку» і госпіталізовані до нас у перші дві доби або в першу добу.

 

На сьогодні у Харкові та області низькій рівень захворюваності на грип та ГРВІ. Показники захворюваності не сягають епідеміологічного порогу. Про це розповіли у відділі моніторингу та контролю за санітарним благополуччям обласної інфекційної лікарні:

Тетяна Максуль, зав. відділом моніторингу та контролю за санітарним благополуччям Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні

З початку епідемічного сезону – з 30 вересня на грип та ГРВІ в Харківській області захворіло 35 тисяч осіб. Це майже на 10 тисяч менше, ніж минулого року, і в порівнянні з аналогічним періодом минулого року у нас показники не перевищують, і в порівнянні з показниками епідемічного порогу, показники нижчі на 57%.

Щоправда, кількість захворілих поступово зростає. Так, за минулий тиждень занедужало 4 тисячі 730 людей, що на 10% більш позаминулого тижня. Переважна частина захворілих – діти віком до 17 років.  Медики пов’язують це з сезонним підйомом, і з тим, що через скупченість дітей у закритих приміщеннях віруси швидше передаються.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я цьогоріч українців атакуватимуть 4 штами вірусу грипу:

Тетяна Максуль, зав. відділом моніторингу та контролю за санітарним благополуччям Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні

Це H1 N1 “Брісбен”, H3 N2 “Канзас” це вони вперше будуть на нашій території циркулювати і віруси грипу В, це ті, що в нас вже циркулювали минулі роки – це “Колорадо” і “Пхукет”. Вірус грипу А більш схильний до виникнення епідемії і пандемії.

Як ці віруси поведуть себе у цьому сезоні  спрогнозувати складно – говорять фахівці. Втім, Український центр грипу прогнозує зростання захворюваності  наприкінці грудня, друга хвиля грипу можлива у лютому. Харків’яни діляться своїми рецептами профілактики грипу:

 Витамины.

Прививки делаю, маски одеваем.

Чаи, в основном чаи, а так мы еще, как говорится, в форме.

У той же час медики радять зробити щеплення від грипу. Наразі у регіоні вже є  у продажу вакцина від грипу, виготовлена з врахуванням різновидів, які циркулюватимуть цьогоріч. У випадку ж появи симптомів грипу – підвищення температури  до 38-40 градусів, сильного головного болю, інтоксикації організму, болю у очах,  нежитю, кашлю слід обов’язково звернутися по медичну допомогу.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов