Перше регіональне представництво Фонду Конрада Аденауера відкрилось у Харківській області

23 Серпня 2018

У Харкові відкрили перше регіональне представництво Фонду Конрада Аденауера.  На урочисте відкриття завітала губернатор Харківщини Юлія Світлична. Діяльність фонду охоплює Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку та підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей. Очільниця регіону зазначила, що це відкриває нові можливості для талановитої молоді.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

З фондом працюємо вже рік, однак сьогодні відкриваємо перше регіональне представництво в Україні. І саме в Харкові.  Нові проекти – це нові можливості, особливо для молоді.

Так, на відкритті представництва фонду 28 молодих людей зі східних регіонів України отримали стипендії. Серед них – дев’ятнадцять студентів харківських вишів.  До кандидатів висували низку вимог – відмінне навчання, участь у соціально-політичному житті країни, активна громадська діяльність та інтерес до цінностей Фонду, зокрема – ідей європейської єдності. Студенти отримуватимуть вісімдесят євро на місяць протягом року.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Це – найкращі стипендіати, які вчаться на «відмінно», мають активну громадську позицію, знають мови, а також дуже активні і саморозвиваються. Співпрацюємо разом. Це надає можливість кожному зі стипендіатів особистого визнання своїх здобутків і підтримки з боку міжнародних наших партнерів.

Другокурсник каразінського – Денис Ганжа – один зі стипендіатів. Каже – фонд допомагає обдарованій молоді, аби вона розвивалась. Зокрема, студент вже встиг побувати у Брюсселі – побачити європейські інститути та поспілкуватися з європейськими політиками.

Денис Ганжа, студент ХНУ імені Каразіна

Вони вірять в лозунг – змінюючи себе, ми змінюємо світ. Саме тому вони шукають молодих, перспективних студентів, допомагають фінансово, матеріально. Також навчають, у нас буде багато семінарів. Ми будемо їздити по країні. Також у них є багато програм за кордоном, зокрема, я став учасником програми у Брюселі.

Голова Фонду – Норберт Ламерт зазначив, що Фонд Конрада Аденауера працює в Києві більше 20 років. Він подякував голові області за участь у заході та відзначив, що присутність Юлії Світличної говорить про готовність Фонду та українських органів влади співпрацювати.

Норберт Ламерт, глава Фонду, президент Бундестагу 2005-2017

Відкриття вже другого офісу в Україні, а кількість тих країн – де ми відкриваємо бюро, можна по пальцях перерахувати. Це свідчить про те, що ми приділяємо дуже велику увагу вашій країні і вашому регіону.

Фонд Конрада Аденауера підтримує в рамках міжнародного співробітництва політичні, економічні  та соціальні процеси в більш, ніж ста двадцяти країнах. З Харківщиною Фонд активно співпрацює з минулого року. За цей час в області вже реалізовано низку проектів, у тому числі – семінари для депутатів місцевих рад, Об’єднаних громад, та для журналістів. Загалом, Юлія Світлична зауважила, що Харківська область активно співпрацює з німецькими партнерами. Лише цього року за підтримки різних німецьких організацій та фондів у регіоні реалізується близько 50 проектів, зокрема, йдеться про надання житла для внутрішньо переміщених осіб, будівництво та реконструкцію закладів охорони здоров’я й освіти тощо.

Юлія Котелевська, Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.