У Харківській області ведеться ремонт автомагістралей

4 Квітня 2019

Дорожники взялися активно відновлювати дороги Харківщини. Переважною більшістю це поки ямковий аварійний ремонт. Захід тимчасовий, говорить керівник профільної служби, і спрямований на покращення ситуації на найбільш зруйнованих ділянках. Технології при цьому застосовуються найсучасніші.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Ми останні два-три роки принципово поміняли підхід до організації ямкового ремонту.

Видно, яка техніка використовується, як робиться підґрунтовка, які матеріали використовуються. Машини і механізми, які використовуються.

Ямковий ремонт потрібно проводити, бо він одразу після настання весни дозволяє  швидко, оперативно ліквідувати руйнацію дорожнього покриття і відновити комфортний рух.

Наразі активно ведуться роботи на Окружній трасі Харкова. Цьогоріч ця дорога не включена до переліку тих, де буде проводитися капітальний ремонт. Втім, її стан найближчими днями має значно покращитися, запевняє Євген Зражевець.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Нам залишилось  2-3 дні для того, щоб ми повністю завершили роботу на ділянці від Пісочина до чугуївської розв’язки, напрямок на Чугуїв.  А також ми за 2-3 дні завершуємо, майже вже завершили,  роботу від Пісочина в сторону через Бабаї до аеропорту.

Зрештою вагома частина автошляхів Харківщини буде відремонтована капітально. Наразі тривають підготовчі роботи з проектування та проводяться  тендери.  Цьогоріч  на реконструкцію автошляхів області виділено понад 800 мільйонів гривень. Відновлення автошляхів – одне головних завдань, що ставить перед собою обласне керівництво.  Минулого року за підтримки голови області Юлії Світличної в області було відремонтовано понад 200 кілометрів доріг, шість мостів та шляхопроводів.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Якщо такими темпами, наприклад, як минулого року, і працюючи спільно з місцевою мережею, Дорожній фонд працює, так, як ми відпрацювали минулого року – потужно, то нам треба десь 5 років для того, щоб суттєво поліпшити стан проїзду і по державних дорогах, і по місцевій мережі.

Цьогоріч вперше за доволі значний період на Харківщині буде побудовано і зовсім нову дорогу. Йдеться про об’їзну трасу навколо Лозової.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Особисто за ініціативи Юлії Олександрівни сьогодні ми плануємо побудувати вперше мабуть в Україні будівництво на місцевій мережі дороги об’їзної навколо міста Лозова. Буде поєднано проект ремонту державної дороги від Харкова до Лозової. А також – за Лозову. І об’їзд на місцевій мережі дороги навколо Лозової. Це дозволить розвантажити місто Лозову, тому що на сьогоднішній день 10-15, до 20-ти тисяч автомобілів їдуть через Лозову.

Траса Мерефа-Лозова-Павлоград входить до переліку  пріоритетних напрямків, де буде проводитись ремонт. Всього ж впродовж року шляховики збираються зробити ремонт 85 доріг і п’яти штучних споруд, а також будівництво дороги місцевого значення. Продовжаться роботи, розпочаті минулого року на трасі Харків-Зміїв-Балаклія-Горохуватка. Процедура з проведення відповідних тендерів розпочалась у лютому і триватеме, згідно законодавства, 60 днів. Тож дорожники імовірно візьмуться роботу з середини квітня.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Вже на стадії завершення. Саме в квітні, до середини квітня визначаються переможці і буквально за тиждень вони виходять і будуть працювати.

Також у планах дорожників ремонт доріг  держзначення в напрямках Дергачі-Козача Лопань, Харків-Вовчанськ, Старий Мерчик-Мурафа-Краснокутськ, Чугуїв-Мілове та Чугуїв-Печеніги-Великий Бурлук. Реконструюватимуть 25 кілометрів автомагістралі Київ-Харків-Довжанський на ділянці від межі з Полтавською областю до міста Валки. Планують відновити покриття і на дорогах місцевого значення. Всього у переліку – 77 об’єктів.

Ольга Шевченко.