У Харківській області триває активне оновлення автодоріг

28 Червня 2019

Дорожники підбивають підсумки  виконаних робіт за минулу неділю, місяць, за квартал та півріччя. На сьогодні 14 дорожніх об’єктів державного значення знаходяться в ремонті. Місцеві дороги та державні відремонтовані більш ніж на 50% від запланованого на цей рік.

Із чотирнадцяти об’єктів найбільше фінансування має дорога Мерефа-Лозова-Павлоград. На ній зараз із сімдесяти шести кілометрів запланованих робіт відновлено покриття на майже 40 кілометрах. Ремонт доріг губернатор Юлія Світлична тримає на особистому контролі. Деякі автошляхи не ремонтувалися десятиріччями, всім, за ініціативи та підтримки голови області їх відновлення стало можливим.

Сергій Пляка, заст. начальника з розвитку доріг Служби автодоріг у Харківській області

Якщо говорити територіально, то ми вже пройшли місто Первомайський і вже 7 кілометрів залишилося до кордону з Лозовою. Крім цього, по цій дорозі ремонтується 4 штучних споруди, все йде за графіком, щоденно виконуються роботи з влаштування асфальтобетону, основи,  йде бетонування штучних споруд. Ще раз хочу наголосити, всі роботи ми плануємо закінчити в кінці вересня, роботи йдуть згідно графіку, а деякі роботи – з випередженням графіку.

Також не зупиняються роботи на інших об’єктах, а саме – Харків-Вовчанськ, Харків-Зміїв-Балаклія-Гороховатка, Чугуїв-Печеніги, Дергачі-Козача Лопань, Старий Мерчик.  Пляка зауважив, що на цих об’єктах робота майже завершена, залишилося деінде влаштувати узбіччя, нанести розмітку.

Сергій Пляка, заступник начальника з розвитку доріг Служби автодоріг у Харківській області

У нас залишаються два об’єкти, це заходи з поліпшення безпеки руху в районі Екопарку. По першій ділянці там ми розпочали і проводиться тендерна процедура, що стосується дороги Харків-Щербаківка, це встановлення наземного переходу. Проектна документація виготовлена, ми сьогодні встигнемо, виставляємо на торги. Цей проект розрахований на два роки.

Також на дорогах державного значення працюють бригади з ліквідації ямковості, наприклад, Харків-Печеніги, Харків Вовчанськ, Харків –Довжанський, на Симферопольській трасі. Також йдуть роботи з оновлення дорожньої розмітки. Облавтодор працює в стабільному режимі, заробітня платня виплачується вчасно – підсумовує Пляка.

Щодо доріг місцевого значення, то тут робіт не менше. Із запланованих 86 об’єктів 45 відремонтовані. Тривають роботи в 6 районах області.

Сергій Литвинець, перший заступник директора ДП «Дороги Харківщини» 

По об’єктам – це автомобільні дороги Дергачі-П’ятихатки, там закінчуються роботи з влаштування асфальтобетонного покриття. Дороги в Харківському районі – це під’їзд до населеного пункту Хорошево, там також виконуються роботи з влаштування вирівнювального шару. У Боровій, в Балаклійському районі, та в Богодухівському районі роботи тривають з поточного ремонту.

Місцеві дороги також відновлюються згідно графіку. Ямковість ліквідується і на дорогах місцевого значення – біля трьох тисяч метрів квадратних щодня. Над цим працюють у кожному районі області – більш ніж 40 бригад кожного дня.

Сергій Литвинець, перший заступник директора ДП «Дороги Харківщини» 

Що стосовно автомобільної дороги Андріївка-Курган-Мілове, там ми плануємо капітально відремонтувати міст через річку Сіверський Донець. У нас розпочаті роботи, підрядник встановив знаки по об’їзду транспорта. З понеділка розпочнуться роботи з фрезерування покриття.

Нова дорога, що будується на Харківщині – це об’їзд  навколо міста Лозова. Там закінчуються роботи зі зняття родючого шару.  Та тривають роботи з перевлаштування комунікацій.

Сергій Литвинець, перший заступник директора ДП «Дороги Харківщини» 

Встановлення водопропусник труб та перевлаштування кабелів. Всі роботи тривають згідно графіків.

Кількість доріг, що ремонтуються цього року, значно перевищує кількість автомагістралей, оновлених минулоріч.

Зараз на державному рівні вирішується питання щодо виділення додаткових коштів на ремонт доріг в Харківській області. Тобто, за словами дорожників, ймовірно, що у переліку запланованих доріг на цей рік з’являться нові напрями, що ремонтуватимуть цього сезону. Нагадаємо, відновлення доріг знаходиться на особистому контролі голови області Юлії Світличної.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.