У Харківській області сьогодні відбулися проміжні вибори народного депутата на 179 виборчому окрузі

15 Березня 2020

Сьогодні на 179 виборчому окрузі сьогодні відбулись довибори народних депутатів. Станом на цю годину всі дільниці зачинені та розпочався підрахунок голосів. Як відбувалось волевиявлення, дивіться у наступному сюжеті.

Це одна з дільниць у Красноградському районі. На початок голосування тут вже чекають кілька виборців.
Здебільшого вранці поспішають висловити своє волевиявлення люди похилого віку. Вони кажуть – прийшли виконати свій громадянський обов’язок до початку повсякденних справ. Молодь приходить віддавати свій голос, за статистикою, дещо пізніше – переважно після 10-ї.
Зоя Василівна стала першою, хто опустила свій бюлетень в урну для голосування на Наталинській дільниці.

Зоя Василівна

Та я пришла сюди пішки з Наталіно, з Горляновки, а тепер піду на маршрутку і – в город. Ну, думаю, піду і проголосую, щоб з города мені не вертатися.

А це – Андрій Григорович Бондаренко. Чоловік розповів, цього року йому виповнюється 92 роки, тим не менш, вважає необхідним бути активним громадянином.

Андрій Бондаренко

Я живу далеко, сам. Мені 92 года. Так шо потихеньку, в магазин треба зайти, хліба ще взять.

Голосувати приходять також і подружжя. Наприклад, Станіслав Михайлович та Валентина Василівна. До виборчої дільниці жінка і чоловік прийшли у доброму гуморі.

Станіслав та Валентина

Ставимося до виборів позитивно, коли б не позитивно, ми б не прийшли. Старіки так виховані, що вибори – це свято.

О 9:00 на дільниці з’являються люди вже молодші.

Сергій

Ну ожидания, конечно, лучшие, кандидату своему наилучшие пожелания.

У цілому, Наталинська дільниця розпочала свою роботу активно і без порушень.

Оксана Кручиніна, секретар дільниці

Працюємо у звичайному режимі. На дільниці панує натхненний настрій.

Хоча, зазначає секретар виборчої дільниці, через епідемію коронавірусу у світі та запроваджений карантин у нашій країні, явку виборців очікують дещо меншу. Також жінка зазначила, що у приміщенні було вжито заходів з дезінфекції.

Оксана Кручиніна, секретар дільниці

На даний час ситуація складається таким чином, що люди знаходяться в стані шоку. Тому що, дійсно, для країни це надзвичайна ситуація. Ми знаємо, школи і садки закрито на карантин. На дільниці нам надано антисептичні засоби та маски, все дезінфікується, проводилося вологе прибирання з антисептиком, на дільниці надані ветоші із дезінфікуючими засобами.

Маски і справді були в наявності на дільниці, але чи вистачало їх чи ні – невідомо, бо члени комісії ними не користувалися.

Оксана Кручиніна, секретар дільниці

На даний момент – ні, але все продезинфіковано, але маски тут знаходяться.

Олександр Чорний, голова ДВК

На нараді з адміністрацією Харківської області і головами райдержадміністрацій прийняті були наступні заходи: по всім ДВК членам комісій забезпечили рукавички для підрахунку власне від паперу, бо вірус передається і через папір, і забезпечити людей масками.

Олександр Коновал, заступник голови окружної виборчої комісії

Інформація про наявність засобів захисту є, це ж постанова ЦВК. Звичайно, звертались. Щось в невеликому об’ємі забезпечено, але щоб сказати, що в повному об’ємі постанову ЦВК виконано – то ні.

У цілому, зазначили члени виборчої комісії, процес довиборів на Красноградщині розпочався і проходив спокійно і без порушень.
А це вже дільниці у Лозівському районі. Тут голосування розпочалося вчасно та без порушень. Першими виконати свій громадянський обов’язок прийшли так, як і на Красноградщині, здебільшого пенсіонери.

Віра, жителька Лозової

Обізатільно надо, я завжди голосую, я навіть вчора хотіла, думала вже 15 число, хотіла голосувать, но вовремя зупинилась. Я всігда голосую. Обов’язково треба голосувати.

Наталія, жителька Лозової

Ознайомились со всеми, выбирали не долго, думаем, что достойный кандидат.

Одним із перших проголосував і Лозівський міський голова Сергій Зеленський. Він зазначив, що дільниці забезпечені усім необхідним для безпечного волевиявлення виборців в умовах карантину.

Сергій Зеленський, Лозівський міський голова

Останні чотири роки Лозівщина розвивається. Ми створили одну з самих крупних громад в Україні, найбільшу на Харківщині і ми бачимо певну стабільність уже. Ми сподіваємося на те, що у нас все-таки люди виберуть достойну людину, ту, яка буде не словами, а ділом показувати лозівчанам свою роботу в Верховній Раді.

Членів виборчих комісій в Лозовій забезпечили індивідуальними засобами захисту та антисептиками. Проте, чи скористатися ними – вирішували вже самі члени комісії.

Роман Копа, голова виборчої 4-ї дільниці м. Лозова

Нам выданы маски для членов комиссии, и если кто-то из избирателей попросит маску – мы дадим. Инструктажи проведены, информация расклеяная, плакаты.

У Сахновщинському районі явка виборців дуже низька, кажуть на одній з дільниць. А от з засобами захисту через загрозу коронавірусу тут потурбувалися – всі члени комісії в масках, мають антисептики й окремі ручки та, якщо є бажання, вимірюють температуру.

Світлана Паркіна, голова виборчої дільниці в Сахновщинському районі

Ми протираємо хлоркою ручки, якими пишуть виборці, ми протираємо підлогу, в нас є і рукавички і маски. Всі необхідні засоби ми маємо.

За порядком під час виборчого процесу на сто сімдесят дев’ятому окрузі стежили чотириста вісімдесят поліцейських і п’ятдесят співробітників Національної гвардії. Також на кожній дільниці повинні чергувати медпрацівники, проте, були вони не скрізь. Лідером цих перегонів соціологи називають Юлію Світличну. Про це свідчать дані багатьох опитувань. Про свої враження від перегонів Юлія Світлична поділилась вже після закриття виборчих дільниць.

Юлія Світлична – кандидатка у народні депутати України

Сьогоднішній день голосування почався з відкриття всіх дільниць. Всі дільниці забезпечили прозорий хід голосування і безпеку тих, хто прийшов на вибори. Я дякую всім – і членам комісії, і спостерігачам, і всім, хто забезпечував процес, і звичайно, кожному своєму земляку, хто прийшов на вибори, хто не побоявся і віддав свій голос за того чи іншого кандидата. Ми бачимо, що явка склала близько 30% і це значить, що наша енергія спільно перемогла всі ті страхи, або сподівання когось, хто думав, що вибори можна зірвати. Наразі, дуже важливо підрахувати голоси, підрахувати їх чесно, як був проведений виборчий процес – демократично, чесно і прозоро.

Ксенія Ручка, Юлія Котелевська, Ольга Сітковська. Дмитро Поздняков. Євгеній Карпенко