У Харківській області провалений старт опалювального сезона

19 Жовтня 2021

Кілька ковдр та пляшки із теплою водою у ліжечках. Так гріються вихованці Шевченківського дитячого садочку. Cхожа ситуація і у місцевій лікарні. Чому у закладах соціальної сфери досі немає опалення – дивіться далі.

Лілія Федорова, помічниця вихователя

Батьки приносять ковдрочки. Окрім тієї, що застелено ліжечко, батьки приносять теплішеньку, щоб дитинка лежала на теплішому і вкриваємо кількома ковдрами. Ось так намагаємось.

У Шевченківському дитячому садочку «Калинка» навчається понад 2 сотні дітей, але наразі до навчального закладу ходить тільки 50 малюків. Все через те, що в групах температура повітря – близько 12 градусів. Опалення досі не включили, діти хворіють, а вихователі вигадують різні способи обігріти дітей.

Надія Неєлова, вихователька

Ми беремо бутилки, наливаємо воду і кладем дітям у постіль, щоб вони грілися. Коли починалось центральне опалення – це 94 – 95 роки, коли все переходило на новий лад. Тепер, у 21-му, ми теж наливаємо воду в бутилки і кладемо у постіль, щоб вони грілися.

Така ж ситуація і у місцевій лікарні. Там також досі немає опалення.

Холодно, дуже холодно. Можна подивиться, як ми працюємо, в валянках, в шубі. А от коли дітей приймаємо, це жах. Даже роздіти неможливо, тому що холодно.

Пацієнти, які мають можливість, їздять ночувати додому. Дитяче відділення, у якому лікується 9 дітей, на вечір повністю порожнє.

Сергій Кузьменко, завідувач дитячого відділення Шевченківської ЦРЛ

Ну вони ж поїхали додому, тому що вдома тепло у кожного хоч якесь є. Як тут в холоді можна вилікувати. Це не піддається розумному підходу. Відповідальність же висока для лікаря, і батьки будуть звинувачувати нас, в першу чергу.

Опалювальний сезон для громад Харківщини цьогоріч став найболючішим питанням. І перш за все через непомірне тарифне навантаження. Зростаючі ціни на ринку газу стають тягарем, з яким громадам впоратись не вдається. Тим часом, обласна влада, на чолі із Олександром Скакуном, жодним чином не реагує на проблеми жителів області.  Відстоювати інтереси громад регіону та окремих його жителів у облдержадміністрації, схоже, не збираються.

Валерій Приходько, Шевченківський селищний голова

23 тисячі – за тисячу кубометрів. Починають оголошувати тендерні процедури – ніхто не бере участь. 27 – ніхто не бере участь. Кожні 2-3 дня виростає ціна на газ – потім – 29, потім – 30, потім – 35. Потім, у нас організація теплова, 38,5 тисяч на вчора платила за газ. Я в шоці, що перший рік об’єднаної громади, коли ми людям казали, що децентралізація – це хорошо. Це не хорошо получилось. Все звалили на місцеві органи влади. Вибачте, так не роблять.

Тож, відстоювати інтереси громад на державному рівні має керівництво обласної влади. Проте тимчасово виконуючий обов’язки голови області Олександр Скакун цю проблему ігнорує. І громада, і її керівництво, і жителі залишились сам на сам із цією проблемою.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков