У Харківській області продовжують оновлювати автомагістралі

14 Червня 2019

На Харківщині триває ремонт доріг. Із запланованих на цей рік 14 об’єктів державного значення на сорока відсотках вже виконані роботи.

У Службі автодоріг звітують – на сьогодні повністю виконані роботи на автошляхах Харків-Вовчанськ, Харків-Зміїв-Балаклія, Чугуїв-Печеніги.

Сергій Пляка, заст. нач. Служби автодоріг у Харківській області

Закінчуються роботи на напрямку Дергачі-Казача Лопань, із 4,8 кілометрів відновлено 3,2, роботи продовжуються згідно графіку. Також зроблена половина дороги Старий Мерчик, до кінця місяця ці два об’єкти плануємо повністю закінчити з відновленням узбіч.

На напрямку Мерефа-Лозова-Павлоград повністю відновили дорогу до Первомайська, загалом зроблено 35% запланованих робіт.

Сергій Пляка, заст.нач. Служби автодоріг Харківської області

Кожна ділянка там має свій вид робіт, а саме – якщо ділянка, де основа з бетону, робиться нижній шар, потім прошар із геосинтетичної сітки і знову покривається асфальтобетоном 10 сантиметрів. Де основа звичайна, йде відновлення основи, а саме – лаштується щебенево-піщана суміш із цементом. Крім цього, узбіччя посипаються грунтом, йде укріплення узбіч.

Роботи на всіх об’єктах, які запланували відновити цьогоріч, ведуться за графіком, – каже Сергій Пляка. Також проводиться тендер на ремонт у районі Екопарка – там збираються збудувати додаткову смугу та влаштувати надземний пішохідний перехід.

На ямковому ремонті задіяні щоденно до 20 бригад, завершуються роботи на Сімферопольській трасі, дорозі Красноград-Перещепино, Харків-Вовчанськ. Додаткові заходи впроваджують для збереження Окружної дороги.

Сергій Пляка, заст.нач. Служби автодоріг Харківської області

Ми залучили найсучашніші машини, які виконують роботи з ліквідації ямковості струменевим методом. Якщо говорити, то ділянка Пісочин-Високий закінчена, Високий – в’їзд в Харків по проспекту Гагаріна ми закінчуємо сьогодні-завтра, повністю закінчена ділянка від Олексіївки до повороту на Чугуїв, залишається ділянка в районі від Роганського жилмасива до вулиці Грицевця.

Що стосується шляхів місцевого значення, роботи тут ведуться також з випередженням графіку. Із запланованих 89 об’єктів відремонтували вже 45% – тобто 35 доріг.

Ігор Турченко, директор ДП «Дороги Харківщини»

На особистому контролі голови ХОДА Юлії Світличної знаходиться об’єкт  – перший в Україні – будівництво нової автомобільної дороги – об’їзд міста Лозова. Щоденно там працюємо, контролюємо якість робіть. На даний час там знятий шар грунту, відсипка полотна глиною, планується завезення піску та формування основи цієї дороги.

Нова дорога дозволить скоротити автомобілістам шлях до Дніпра на 10 кілометрів, – зазначив Ігор Турченко. Будівництво шляху планують закінчити до дня Лозової, що відзначатиметься 16 вересня. Попереду – ще одне капітальне будівництво.

Ігор Турченко, директор ДП «Дороги Харківщини»

Плануємо розпочати будівництво найдовшого моста у Харківській області, протяжністю 264 метри, що розташований в Андріївці Балакліївського району. Він не ремонтувався більше 35 років і знаходиться в аварійному стані, отримаємо всі необхідні документи і з 20 липня розпочнемо роботи.

Відновлення моста планують завершити 1 листопада. Також щодня більше тридцяти бригад задіяні в експлуатаційному ремонті шляхів, зокрема, на під’їздах до лікарень, садочків, шкіл, амбулаторій та інших об’єктів соціальної сфери.

    Оксана Кириченко, Дмитро Поздняков.