У Харківській області активно ремонтують автошляхи

21 Березня 2019

У Харківській області після зими активно ремонтують автошляхи. Щоденно на дорогах області працюють не менше 40 бригад ремонтників. Про роботи, що проходять у регіоні, та на яких напрямках вони відбуваються розповіли під час брифінгу. Деталі знає Ольга Сітковська.

Ремонт доріг області знаходиться на особистому контролі губернатора Юлії Світличної. Минулого року на Харківщині за підтримки голови області оновили безпрецедентну кількість автошляхів. Цього року, збавляти обертів не збираються.  Ямковість після зими ліквідовують, як на дорогах державного значення, так і на місцевій мережі. Найбільш активно зараз дорожники працюють на окружній, Київській трасі та дорозі Харків – Сімферополь. Сьогодні найбільша ямковість на ділянках окружної дороги, попереджають ремонтники.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області

В районі села Родичі, повороту на Черкаську Лозову, від перехрестя на Липці в бік Старосалтівського перехрестя, від повороту на Елітне до розв’язки на місто Чугуїв, також, уся протяжність по Роганському житломасиву, район фабрики «Філіп Морріс», є руйнування в районі Жихоря.

Що стосується напрямку на Київ, то найбільше були вражені ділянки в районі повороту на Коротич, Старий Люботин, Нестеренки, повороту на Краснокутськ, по місту Валки та від села Сніжків до кордону з Полтавською областю. На цих усіх ділянках зараз працюють бригади. Крім того, роботи ведуться в напрямку Харків – Сімферополь по так званій «старій дорозі» та у  напрямку Красноград–Перещепине  по «новій» дорозі.

Сергій Пляка, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області

Сьогодні бригади вийшли на напрямок Харків – Кам’яна Яруга, там спостерігається не менш руйнування,  в бік міста Чугуїв. Щоденно на дорогах державного значення в області працює від 15 до 22 бригад, які займаються ліквідацією ямковості на дорогах.

Крім того, роботи з експлуатаційного утримання розпочалися й на дорогах місцевого значення в області.

Ігор Турченко, Директор ДП «Дороги Харківщини»

На даний час, працюють від 27 до 30 бригад з ямкового ремонту. У першу чергу роботи проводимо на дорогах, що підходять до шкіл, садочків, амбулаторій.

Також, дорожники зазначили, що ремонтувати будуть і мости області. Вже підготовлений перелік з 24 мостів, проекти 5 наразі закінчені та проходить процедура експертизи. Найбільший проект – це капітальний ремонт моста в районі населеного пункту Андрєєвка.  Там знаходиться найдовший міст Харківщини. Його довжина складає 264 метри. Масштабний ремонт дороги планується й на напрямку Мерефа-Лозова-Павлоград. За ініціативи Юлії Світличної фінансування на оновлення цього автошляху вдалося внести окремим рядком у держбюджет.

Ольга Сітковська, Дмитро Позняков.