У Харківській області мітингували проти закриття лікарні

18 Лютого 2020

На Харківщині мітингували проти закриття стаціонарної лікарні у Дворічанському районі.

Мешканці вийшли з акцією протесту і вимагали не закривати відділення стаціонару та не скорочувати лікарів у зв’язку з реформуванням вторинної ланки медицини.

Кілька сотень людей зібралося під стінами райдержадміністрації з вимогою не закривати відділення Дворічанської стаціонарної лікарні. За словами місцевих, про скорочення персонал нещодавно повідомило керівництво медичного закладу. Воно повинно відбутися у зв’язку з реформуванням вторинної ланки медицини і вступить в дію з квітня 2020 року.

Ольга Альбоща, жителька Дворічанського району

У нас дуже хороші врачі, вони тут родилися, виросли. Ми б хотіли, щоб все так і залишилось. Всі ходять лікуватися і зараз там забите відділення повністю. Нам нільзя без цього.

На мітингу місцеві жителі збирали підписи проти закриття стаціонарної лікарні.

Люди бідкаються, що в разі закриття стаціонару всьому району, а це близько 20 сіл, доведеться їздити лікуватися до Куп’янська.

Антоніна Вірченко, жителька Дворічанського району

Нам пропонують звертатися до Харкова, до Куп’янська, але ви знаєте, у такому віці вже хочеться дома пролікуватися, у своїй рідній лікарні, з рідними цінами, так би мовити. Ми там уже не нужні, старики отакі – особливо. Хто нас там прийме і хто нас там лікуватиме? А тут ми вже персонал знаємо, тут ми відчуваємо себе, як риба в воді.

Наталія Орлова, жителька Дворічанського району

У нас лікарня прекрасна: зроблений ремонт, палати чисті, гаряча вода в кожній палаті. А як же без лікарні? У Куп’янськ їздити у нас коштів немає, нас там і не приймають. Ми вже колись змирились, що родильне відділення закрили, хірургію, але якщо терапія і неврологія закриється – то все. Людей скільки з інсультами, це все – жива смерть.

Поспілкуватися з людьми вийшли й представники місцевої влади. За їхніми словами, нещодавно від Національної служби здоров’я України їм надійшов пакет умов, в якому одна з головних вимог подальшої роботи стаціонарного відділення – наявність двох лікарів-анестезіологів, які працюють за основним місцем роботи. Таких спеціалістів тут немає, адже хірургічне відділення закрили ще три роки тому.

Галина Турбаба, голова Дворічанської районної ради

Основною причиною того, що ми можемо не отримати пакет документів на стаціонарну допомогу – це відсутність лікарів-анестезіологів. Але ми про це дізналися тільки в кінці січня.  Хотілося б, щоб був переглянутий пакет послуг, щоб нам у таких сільських лікарнях дали змогу отримувати стаціонарну допомогу полегшивши умови цього пакету.

У районній раді відзначили, що бюджетних коштів аби утримувати стаціонар у районі немає. За допомогою вже звернулися до обласного керівництва. Зараз подальша доля стаціонарного відділу  залежить від того, чи зможе лікарня підписати пакети послуг з Національною службою здоров’я України. Люди ж говорять, що коли медзаклад все ж вирішать закрити, будуть виходити на мітинги вже у Харкові.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.