У Харківській обласній філармонії відбувся концерт для родичів загиблих воїнів в зоні АТО і ООС

30 Вересня 2019

У Харківській обласній філармонії відбувся концерт для родичів загиблих воїнів в зоні АТО і ООС під назвою “Батьки Героїв”. Більше про подію, далі в сюжеті.

Цієї суботи у приміщенні Харківської філармонії за підтримки обласної державної адміністрації пройшов концерт під назвою “Батьки Героїв” присвячений загиблим бійцям, які віддали своє життя за Україну.

Марина Полякова, голова ГО «Всеукраїнське об’єднання зниклих безвісті та загиблих Захисників України»

Ми впевнені, що вся Україна повинна пам’ятати кожного померлого Героя, бо вони подарували нам мирне життя і вони назавжди залишаться в нашій пам’яті і в наших серцях, в наших молитвах, наших діях і справах. І нам здійснювати мрію наших янголів – це щаслива, мирна Україна.

Головна мета заходу – надати підтримку тим родинам, які втратили дітей під час бойових дій та нагадати їм, що вони не самі у своїй біді.

Ігор Пушкарьов, голова координаційної ради ветеранів АТО 

Не стало вашого сина, але залишились та мати і той тато, які повинні жити, щоб виховати дітей своїх дітей, своїх онуків … Тих, хто загинув, ми їх пам’ятаємо. Слава Україні!

Валентина Анісова втратила доньку Анну Анісову 11 листопада 2018 року. Дівчина прослужила у зоні АТО 2 роки.

Валентина Анісова, мати загиблої в зоні АТО

Дочь была военным врачом, врач-лаборант, закончила Фармакадемию в 2016 году 17 февраля, в армии была уже 15 марта. Она была очень патриотически настроена, верила в будущее Украины, говорила, что все будет хорошо, что я все-таки врач и должна помочь, говорила, кто, если не мы.

Під час концерту хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Захисників України. У програмі ж виступили кращі виконавці та вокально-інструментальні ансамблі Харківщини. Крім того, зі сцени звучали вірші, присвячені загиблим воїнам.

Нагадаємо, унаслідок збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули близько 13 000 осіб. Такі дані навела у першій декаді 2019 року Моніторингова місія ООН з прав людини в Києві.

Ще близько 30 тисяч осіб отримали під час конфлікту поранення.
На Харківщині, дотримання всіх соціальних зобов’язань перед учасниками АТО – тримає на особистому контролі голова області. Саме за дорученням керівника Юлії Світличної для вирішення нагальних питань сімей загиблих учасників АТО за кожною родиною було закріплено відповідальну особу – представника органу державної влади. Як правило, це заступники голів районних адміністрацій, які особисто спілкуються з родинами, дізнаються про їхні потреби та відповідають за їх вирішення.
Понад 15 тисяч жителів області мають статус учасників бойових дій., – про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк під час заходів на честь пам’яті загиблих Захисників України 29 серпня цього року.

 

Анна Почапська, Ольга Сітковська, Євген Сєріков