У Харківській обласній філармонії відбулось закриття 26-тих «Харківських асамблей»

21 Жовтня 2019

У обласній філармонії відбулось закриття 26-тих «Харківських асамблей».

Зала обласної філармонії ледь змогла вмістити всіх бажаючих почути фінальні акорди «Харківських асамблей». Поціновувачі класичної музики з завмиранням серця дивилися на сцену та ловили кожний звук. Фестиваль проходить вже 26-й раз. Цього року він присвячений творчості відомого українського митця – Івана Котляревського.

Тетяна Вєркіна, ректор Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського

Про цей фестиваль можна сміливо сказати, що він таки вдався. І він прозвучав голосно, красиво, сильно, тому що герой – Іван Петрович Котляревський і композитори дали нам поштовх для того, щоб найти героїв і в інших країнах, які працювали і в 18, і в 19 столітті, і зараз. І об’єднати їх всіх навколо Котляревського.

«Харківські асамблеї» поєднали як вже досвідчених музикантів, так і зовсім молодих талановитих виконавців.  Спеціально на захід прибув відомий диригент Юрій Насушкін. Віолончеліст Арсеній Ставицький займається музикою вже 13  років, втім, виступ разом із всесвітньовідомим диригентом не тільки велика честь, а й серйозне хвилювання, каже музикант.

Арсеній Ставицький, віолончеліст

Впечатления хорошие очень от оркестра, потому что он там пресыщен очень хорошими музыкантами. И для меня, на самом деле, большая честь с ними поиграть.  Т.е. это и большая честь, и дирижер очень хороший. Т.е. сделать концерт без такого коллектива невозможно.

Проведення «Харківських  асамблей» активно підтримує обласна влада.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Мені дуже приємно, що вже традиційний фестиваль  «Харківські асамблеї» – сьогодні він закривається. Але цього року він приніс багато чого нового – нові твори, які ніколи не виконувались, нові виконавці з багатьох країн світу. І звичайно, дуже приємно, що конкурс молодих виконавців відбувся в рамках цього фестивалю. Обласна адміністрація завжди підтримує всі яскраві ідеї, всі яскраві пропозиції і, звичайно, цей фестиваль «Харківські асамблеї», Юлія Світлична особисто допомагала проведенню конкурсу молодих виконавців, ну, а ми, як могли підтримували.

Серед слухачів – люди різного віку. Як кажуть організатори, дуже важливо, що класична музика до вподоби молоді.

Ганна Сагалова, арт-директор конкурсу музичного мистецтва «Харківські асамблеї», заслужена артистка України

Ми дуже раді, що це вже 26 фестиваль і він залишається єдиним, який підтримує молодих музикантів українських, також дає можливість нашим професійним музикантам зустрічатися з, дійсно, видатними музикантами інших країн.

У програмі заключного концерту «Харківських асамблей» пролунали твори українських музикантів та всесвітньовідомих митців.

Катерина Махова, Євген Сєріков.