У Харківській міськраді готуються до затвердження Регламенту

29 Грудня 2020

Як працюватиме новообрана міська рада? Сьогодні відбулось засідання робочої групи з підготовки Регламенту Харківської міськради 8 скликання. На ній депутати висловили низку пропозицій, зокрема, з демократизації її роботи, не обійшлося і без скандалу. Детальніше – далі.

Не пізніше ніж на другій сесії депутати повинні розглянути Регламент міськради. Він визначить порядок організації її роботи. Тож була створена відповідна робоча група для розгляду проекту регламенту. На початку засідання не обійшлося без скандалу – представника фракції «Блок Світличної «Разом!» Дмитра Булаха не включили до складу робочої групи з підготовки регламенту. Тож, могло вийти так, що представляти інтереси фракції на засіданні було б нікому:

Олександр Новак, заступник голови робочої групи з підготовки Регламенту Харківської міськради і Дмитро Булах, депутат Харківської міськради 

Створена робоча група, яка сьогодні приступає у цьому складі до розгляду проекту Регламенту. Депутат Булах, Ви займіть, будь ласка, будь-яке місце, яке вам подобається. Ви до складу робочої групи не включені, але як депутат маєте право маєте право приймати участь з дорадчим голосом. – А хто буде представляти інтереси фракції? – Черняк. -Черняк? Черняк хворіє, Ви прекрасно знаєте. Я попереджував. – Ви можете як депутат присутній з правом дорадчого голосу. – Я знаю, що я можу.

У підсумку представника фракції «Блок Світличної «Разом!» Дмитра Булаха все ж таки включили до робочої групи. Під час засідання депутати надали низку пропозицій щодо змін Регламенту міськради. Чимало з них стосувалось  демократизації діяльності роботи міськради – зокрема, оприлюднення проектів рішень, присутності громадян на сесіях.

Дмитро Булах, депутат Харківської міськради 

Власне, засідання розпочалося з того, що нашу фракцію намагалися не допустити на це засідання, намагалися не дати озвучити ці пропозиції, але щодо змісту цих пропозицій, то ми пропонуємо більше демократизувати діяльність міської ради, щоб депутати міської рали могли якісно представляти інтереси своїх виборців, тому що на даний час і діючий Регламент і минулі скликання, вони забороняли депутату вносити будь-які проекти рішень.

Дмитро Булах вважає – протягом 10-15 років Регламент був прописаний таким чином, що депутати фактично не мали прав:

Дмитро Булах, депутат Харківської міськради 

Ми пропонуємо, щоб виконавчі органи рад були підконтрольні раді, а не навпаки, як це зараз є. Виконавчі органи мали перебільшені права і фактично дисбаланс такий був, ми пропонуємо вирівняти це, діяти за законом, публікувати своєчасно рішення для громадян, щоб вони могли знайомитися з проектами рішень міської ради, щоб громадяни потрапляли власне на засідання міськради, виконком і так далі. Ми загалом пропонуємо змінити філософію діяльності міськради, щоб Харківська міськрада була дійсним представником своїх громадян, харків’ян і приймала рішення якісно, після обговорення, після професійного розгляду, а не просто підмахуючи їх, як це було до цього.

Пропозиції від депутатів стосовно Регламенту прийматимуться протягом ще двох днів. Потім Регламент має затвердити сесія міськради.

Ірина Дергоусова, Дмитро Шаталов