У Харківській філармонії виконали духовну ораторію «Аніма»

У Харківській філармонії виконали духовну ораторію «Аніма»
31 Травня 2018

У Харківській філармонії прозвучав твір французького композитора Домініка Шевальє. Духовну ораторію «Аніма» виконали артисти Одеської консерваторії, філармонії та академічного театру.

«Аніма» – з латинської перекладається як душа. На написання ораторії Домініка Шевальє надихнула поезія індійського філософа Шрі Ауробіндо. Твір написаний для органу, скрипки, сопрано і баса. Виконували його музиканти з Одеси.

Концерт відбувся у органній залі. Поціновувачі класичної музики залишилися в захваті. Та говорять, що вже не дочекаються такого грандіозного концерту у новій залі.

Олена Антонова

Сегодняшнее представление имеет большую ценность и интерес для любителей музыки. Ну и, конечно же, мы с нетерпением ждем открытия концертного зала нашей филармонии.

Лариса Бусил

Мы с огромным нетерпением ждем открытия зала филармонии и надеемся, что это будет для нас большим праздником.

Завершити реконструкцію філармонії обласна влада обіцяє до початку наступного року. Губернатор області Юлія Світлична особисто контролює хід робіт. Реконструкція завершена вже на дев’яносто відсотків. Нині працюють скульптори та художники. Харківська філармонія – це одна з небагатьох копій палацу в Парижі, а головне завдання – зберегти вигляд будівлі, як це було у дев’ятнадцятому столітті.

Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії

Если говорить о большом зале, то это – основной зал будет филармонии. Конечно, он значительно расширит наши возможности. И мы будем иметь зал, который позволит нам делать всё, что угодно, превращать концертный зал в театральный, театральный – в концертный. Для этого там будет сделана ракушка, которая меняет конфигурацию зала. Мы сможем накрывать оркестровую яму, если это нам нужно. То есть это значительно расширит наши возможности.

В органній залі зможуть розміститися майже півтори тисячі глядачів, всього в Харківській філармонії буде три зали. Крім органної, яку відкрили в серпні дві тисячі шістнадцятого, буде великий концертний зал на сімсот сімдесят сім місць і невелика камерна зала.

Юлія Котелевська