У Харківській філармонії відбувся Всеукраїнський конкурс молодих композиторів

27 Серпня 2020

Понад півсотні юних музикантів з усієї України з’їхалися до Харкова. У Харківській філармонії відбувся Всеукраїнський конкурс молодих композиторів. Журі обрало та нагородило найкращих. Хто став переможцем та які призи отримав?

У Харківській філармонії нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів імені Бориса Лятошинського. Захід – частина міжнародного фестивалю Kharkiv Music Fest. За словами організаторів, географія учасників – практично вся Україна. Загалом  на розгляд міжнародного журі було подано понад півсотні робіт.

Тринадцятирічна Олександра Романова – з Одеси. Дівчинка – одна з переможниць Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів імені Бориса Лятошинського. Він проходить вперше в Україні у межах міжнародного музичного фестивалю.

Олександра Романова, учасниця конкурсу

Было неожиданно, что так меня оценило жюри. И я очень рада, что получила такую оценку. Эмоции были зашкаливающие,  я не могла нарадоваться. Все время рассказывала родителям.

Організатори кажуть, мета конкурсу – розвиток творчості молодих композиторів. Захід присвятили видатному українському композитору Борису Лятошинському. Ідея виникла  минулого року.

Іван Пахота, куратор конкурсу

Ми подали цю ідею. Kharkiv Music Fest моментально підхопив її. І  ми почали над нею працювати. Всі «за» і «проти». Потрібно було максимально швидко скласти призовий фонд, який є дуже не маленький – у сумі близько 3,5 тисяч євро.

Організатори Kharkiv Music Festу говорять –  для молодих талантів важливо отримати підтримку на самому початку творчого шляху. Це допоможе їм у подальшому розвитку. Зокрема, отримати кращу освіту або придбати гарний та якісний інструмент.

Загалом  на розгляд міжнародного журі було подано  п’ятдесят п’ять робіт. Всі музичні твори надходили анонімно під шифром.

Іван Пахота, куратор конкурсу

Вони надзвичайно різні були і знайти якийсь спільний критерій  оцінювання – це було справді важко. Були твори, які написані в сучасній ідіомі, в мінімалістичній. Тобто там колосальна різниця в  стилистиці, в жанровій специфиці.

Переможцями стали 6 шість конкурсантів з різних куточків України. Також у межах конкурсу було засновано Фонд молодих обдарувань.

 Олена Верекомська, Євген Серіков.