У Харківській філармонії відбудеться концерт молодого, проте вже визнаного віолончеліста Олексія Шадріна

9 Серпня 2019

У Харківській філармонії відбудеться концерт молодого, проте вже визнаного віолончеліста Олексія Шадріна з симфонічним оркестром. Знімальна група «Вечірніх новин» побувала на репетиції музикантів напередодні заходу та поспілкувалася з артистами.

Віолончелісту Олексію Шадріну всього 26 років, проте він вже є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів та є переможцем Міжнародного конкурсу імені Лисенка. Олексій народився у Харкові в родині музикантів. Музиці навчався у рідному місті, потім – у Ганноверській вищій школі музики, театру й медіа. Виступав на одній сцені з всесвітньо відомими музикантами, а от тепер готується до  виступу перед харківською аудиторією.

У програмі – концерт для віолончелі з оркестром до мажор Гайдна та концерт для віолончелі з оркестром мі мінор британського композитора Едуарда Елгара.

Олексій Шадрін, віолончеліст

Концерт Елгара – это одно из последних его произведений. Он писал его с месседжем для своей жены, он узнал, что жена заболела раком. Поэтому это трагический концерт с элементами интимного прощания. Это прекрасная совершенно 3-я часть, как письмо любовное.  Концерт Гайдна, ну это классика, он написал 2 концерта в до мажоре, я играю первый, ну это праздничная музыка, праздник, свет.

Олексій виступить із симфонічним оркестром Харківської філармонії. Диригентом буде Юрій Янко

Юрій Янко, диригент, директор Харківської обласної філармонії

Завтра, на мій погляд, буде дуже цікавий концерт, бо будуть звучати твори Едгара та Гайдна. До нас завітав наш земляк, чудовий, фантастичний віолончеліст Олексій Шадрін. Він не вперше грає із нашим оркестром, це завжди цікаві зустрічі і, думаю, що і цього разу публіка буде дуже задоволена і піде з концерту із чудовим настроєм та емоціями.

Для Олексій Шадріна – це буде перший виступ у стінах нової Харківської філармонії. Під час репетиції музикант мав змогу ознайомитись із новим приміщенням.

Олексій Шадрін, віолончеліст

Невероятный зал. Невероятной красоты, и он, конечно, отличается от всех других залов Украины, я могу его сравнить только с Киевской филармонией, но там он намного меньше. Невероятный зал, по-моему, лучший из всех в Украине, на данный момент.

Нагадаємо, будівля колишнього оперного театру, яка  була передана філармонії, не знала ремонту багато десятиліть і перебувала в аварійному стані. Рішення про необхідність реконструкції було прийняте у 2005-му році, але самі  роботи активно розпочались тільки 2015-го. Вже за рік почав працювати  новий  органний зал, що став частиною філармонійного комплексу. Далі всі сили були спрямовані на відновлення основної будівлі. Реконструкцією філармонії особисто опікувалась голова області Юлія Світлична.

Губернатор тримала на особистому контролі кожний етап реконструкції. Саме це стало запорукою відкриття оновленої харківської філармонії.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Дуже правильно зазначила губернатор на огляді філармонії, що насправді саме в ці часи, як ніколи, культура потребує підтримки. І саме сьогодні ми повинні інвестувати в культуру і мистецтво. Тому що це, поряд з освітою, основа всього розвитку нашого суспільства, нашої держави. І, звичайно, деякі губернатори вкладали, деякі інвестували, але результату досягли ті, хто, дійсно, наполегливою щоденною роботою доводив, що ця будівля необхідна, необхідна, в першу чергу,  харків’янам.

Концерт Олексія Шадріна з симфонічним оркестром Харківської філармонії відбудеться 10 серпня о 19:00 у великій залі філармонії.

Ольга Сітковська, Макс Артамонов.