У галереї «Мистецтво Слобожанщини» – нова експозиція

15 Квітня 2019

Творчість – як віддзеркалення поєднання різних захоплень. У галереї «Мистецтво Слобожанщини» – нова експозиція. Харків’янин Дмитро Павленко представив дебютну виставку «Вимір». З автором поспілкувались наші кореспонденти.

Знайомтесь – Дмитро Павленко. Не маючи художньої освіти, більше 10 років тому він захопився образотворчим мистецтвом. Ця виставка для нього дуже важлива, говорить художник:

Дмитро Павленко, художник, автор робіт

Дебютная, первая выставка. Чем является? Одно из главных событий в моей жизни,  потому что я готовил эту выставка года два, постоянно выписывал, думал.

А починалось все, розповідає автор, з графіті. Втім потім йому стало тісно у рамках вуличного мистецтва, і він вирішив спробувати себе у живописі. Для цього Дмитро брав уроки у професіонала.

Віра Лагутіна, керівник галереї “Мистецтво Слобожанщини”

На его улице живет вот такой художник Веремеенко, и в общем-то я, так понимаю, обучил Дмитрия азам живописи и Дмитрий понял, что это его стихия и он не может не творить.

Його живопис відрізняє власний авторський стиль, у якому відчувається вплив захопленням графіті. Монументальність, контрастність, цікаве поєднання кольорів, незвичні композиції – такі риси притаманні творчості Дмитра Павленка.

Віра Лагутіна, керівник галереї “Мистецтво Слобожанщини”

То, что он создает, это впечатляет, во-первых, это небычно, во-вторых, это  поражает, безусловно, в каких-то моментах видно, что  нет художественного образования, но все равно знание той же светотени, чувство, даже больше – та же композиция, я уже не говорю о колорите безумно ярком, но который не раздражает, это впечатляет и я, конечно, горжусь этой выставкой то, что Дмитрий выбрал эту галерею для своего дебюта.

Роботи Дмитра – це відображення світу реального і фантастичного. Іноді це окремі роботи – можна побачити далекі планети, з незвичними пейзажами, фантастичними істотами та чудернацькими рослинами. Автор каже – його захоплює тема космосу через його непізнаність та величність.  А деякі роботи художника – це поєднання реалістичних пейзажів з футуристичними персонажами. Захоплюючись гонками, автор часто зображує незвичні авто.

Дмитро Павленко, художник, автор робіт

Если увидел очень хороший сюжет, мне хочется его передать на холст, это меня вдохновляет, а так  люди вдохновляют, которым это нравится, не было бы людей, наверное, не было бы смысла рисовать.

Масло і холст – саме вони дозволяють якнайкраще втілювати його творчі ідеї – ділиться Дмитро Павленко, бо саме масло, за його словами, дає гарні, яскраві, і водночас натуральні відтінки.

Всього ж у дебютній експозиції 20 робіт художника. Творча зустріч з автором робіт відбудеться 24 квітня. А працюватиме виставка до 26 квітня.

Ірина Дергоусова,  Євген Сєріков.