У ДФС області нагадують про необхідність сплати єдиного соціального внеску

1 Квітня 2019

Нарахування єдиного соціального внеску ведеться незалежно від того, чи веде підприємець фінансово-господарську діяльність. Тож, необхідно своєчасно сплачувати цей податок – говорять у Державній фіскальній службі області і нагадують – у випадку несплати до боржників вживають низку заходів, у тому числі – фінансових і обмежуючих.

На сьогодні заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску  у Харківській області становить понад 800 мільйонів гривень. Левова частка у цій сумі  – майже 70% боргу припадає на фізичних осіб-підприємців. З початку року кількість тих, хто не сплатили ЄСВ, зросла – розповіли у Державній фіскальній службі області. У випадку несплати цього податку підприємцям надсилається вимога про сплату.

Володимир Борисенко, начальник управління погашення боргу ГУ ДФС у Харківській області

З часу її отримання надається їм 10-ти денний термін для сплати в повному обсязі цієї суми. Якщо вони не сплачують і в цей термін цю суму, то надсилається вимога вже до виконавчої служби, яка має всі важелі примусового стягнення цієї суми заборгованості. Вони мають вийти на  підприємців, підприємство, описати їх активи, майно і займатися вже подальшим погашенням її в рахунок маючої суми заборгованості.

З початку цього року податківці направили до виконавчої служби понад 5 тисяч таких вимог. Завдяки примусовим заходам було стягнуто більше 50 мільйонів гривень ЄСВ.  При цьому задля погашення боргу здійснюється як опис і реалізація майна, так і такий захід, як обмеження виїзду за кордон. Підприємці-боржники не мають права залишати межі країни до повного погашення боргу з цього податку.

Володимир Борисенко, начальник управління погашення боргу ГУ ДФС у Харківській області

На сьогодні ті підприємці, або підприємства, які не закрилися, а діяльність ведуть, вони все рівно повинні сплачувати єдиний соціальний внесок. У залежності, якщо вони самі працюють і плюс ще додатково – на найманих працівників, якщо вони в них є. Тому підприємці повинні або закрити свою діяльність, або сплатити ці види заборгованості в повному обсязі.

Заборгованість з єдиного соціального внеску не підлягає ні розстроченню, ні відтермінуванню. Не підлягають борги з ЄСВ і списанню, єдине виключення – коли фізична особа-підприємець померла. Що стосується юридичної особи, то борги списуються лише тоді, коли підприємство ліквідується.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.