У Державному бюро розслідувань розповіли про розслідування найгучніших справ на Харківщині

26 листопадаа 2019

Вибухи у Балаклії,  справи лісничих та стрілянина у «Рості».Керівники  територіального управління Державного бюро розслідувань у Полтаві  розповіли, на якому етапі знаходиться розслідування найгучніших справ на Харківщині. 15 листопада  на  арсеналі  в  Балаклії сталися вибухи, внаслідок  яких  загинули  двоє саперів, четверо були поранені. Згодом помер ще один військовослужбовець. Наразі розглядається декілька версій подій, призначені експертизи, допитано майже сто осіб. Як одну з основних версій вибухів  у Державному бюро розслідувань називають необережність військових.

Олексій Новіков, заступник директора –

начальник слідчого управління Територіального управління ДБР у Полтаві

Основна наша версія – що безпосередньо ті особи, які виконували дії з боєприпасами, саме вони і причетні через те, що не виконували техніку безпеки під час такого виду робіт. За версією слідства, саме через порушення техніки безпеки могло статися зіткнення двох ракетних двигунів, внаслідок чого й стався вибух. Слідство цієї справи триває. Тим часом на Харківщині активно притягуються до кримінальної відповідальності так звані «чорні лісоруби» – зокрема, посадові особи лісництв. Державне бюро розслідувань тісно співпрацює з обласною прокуратурою, яка здійснює процесуальне керівництво у цих справах.

Олексій Новіков, заступник директора – начальник слідчого управління Територіального управління ДБР у Полтаві

На сьогодні притягнуто до відповідальності вже більше 15 осіб, це посадові особи лісництв, експертизами підтверджені збитки, завдані державі, проведені експертизи,  і разом з прокуратурою ми будемо направляти кримінальні провадження до суду.

Начальник слідчого управління також повідомив про стан справи про стрілянину у «Рості», що сталася рік тому. Тоді поліцейський застрелив відвідувача, який напав на нього з ножем. Нападник помер у лікарні, а стосовно поліцейського, який був змушений застосувати табельну зброю,  почали службове розслідування.

Олексій Новіков, заступник директора – начальник слідчого управління Територіального управління ДБР у Полтаві

Незважаючи на спротив сторони захисту і складність, досудове розслідування закінчено і направлено до суду.

Загалом за рік з початку роботи територіального управління Державного бюро розслідувань у Полтаві, що обслуговує Дніпропетровську, Полтавську, Сумську та Харківську області, його співробітники розпочали понад тисячу кримінальних проваджень.

Світлана Савченко, в.о. директора Територіального управління ДБР у Полтаві

Направлено до суду безпосередньо нами 540 кримінальних проваджень, винесено порядка 180 вироків суду. Шкода державі – 121 мільйон гривень. У сфері лісництва, лісового господарства – 113 мільйонів гривень.За словами Світлани Савченко, наразі Державне бюро розслідувань концентрується на протидії корупції, свавіллю посадовців та фінансових правопорушеннях.

Оксана Кириченко, Віктор Сєріков